ЦСКА загуби от Рубин, Манолев счупи ръка (видео)

15:23

ЦСКА София загуби с 2:4 контролата срещу Рубин Казан. След равностойно начало армейците откриха резултата в 24 минута. Тогава Рубен Пинто изведе Станислав Манолев, който хладнокръвно реализира. Само 8 минути по-късно Руи Педро удвои аванса на ЦСКА след брилянен удар от границата на наказателното поле. Руският тим се върна в мача в 34-тата минута, а в края на полувремето Рубин изравни резултата.

На полувремето в игра се появиха Кирил Десподов, Давид Симао и Стойчо Атанасов, които замениха Станислав Манолев, Преслав Йорданов и Рубен Пинто. Играта през втората част отново бе равностойна, а в 60-тата минута Стамен Белчев направи още шест промени. На терена се появиха Никола Колев, Румен Руменов, Красимир Станоев, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев и Пламен Гълъбов, които замениха Нунеш, Педро, Перес, Кулма, Чорбаджийски и Бумал. В 71-та минута Рубин излезе напред в резултата след грешка при изнасянето на топката. В 80-тата минута пък след груба изява на състезател на руския тим Александър Дюлгеров напусна терена с травма в китката.

В игра се завърна Станислав Манолев, но само 5 минути по-късно и счупи лявата си ръка в областта на лакътя. Така ЦСКА доигра срещата с 10 човека, а Рубин се възползва от ситуацията и стигна и до четвърти гол във вратата на Китанов, който единствен престоя на терена през пълните 90 минути.

Стартов състав на ЦСКА: 12. Георги Китанов (в), 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Рафаел Перес, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 21. Руи Педро, 10. Арсенио Нунеш, 26. Густаво Кулма и 9. Преслав Йорданов.

Резерви: 30. Александър Конов (в), 2. Стойчо Атанасов, 3. Антон Недялков, 8. Румен Руменов, 16. Красимир Станоев, 17. Давид Симао, 19. Кирил Десподов, 18. Александър Георгиев, 22. Никола Колев, 25. Тонислав Йорданов, 28. Пламен Гълъбов