Григор подчини екзекутора на Ноле и вече е четвъртфиналист в Мелбърн (видео)

11:38

Григор Димитров се справи с теста Денис Истомин и отстрани тенисиста от Узбекистан в четири сета 2-6, 7-6 (7-2), 6-2, 6-1, за да достигне за втори път в кариерата си до 1/4 финалите на Откритото първенство на Австралия.

Мачът не започна никак добре за Григор – съперникът му вкарваше без проблеми мощния си първи сервис и българинът нямаше отговор на това. Истомин успя да направи пробив в шестия гейм и поведе с 4-2, след което го затвърди на нула. После узбекистанецът направи нов пробив в осмия гейм, възползвайки се от първия си сетбол.

Във втория сет Григор нито един от двамата тенисисти не сбърка на свой сервис и се игра тайбрек, в който Гришо имаше категорично надмощие – 7-2. Третият сет започна чудесно за хасковлията – 3-0 с пробив във втория гейм. При 5-2 за него Димитров получи два сетбола и оползотвори втория от тях, за да поведе с 2-1. Истомин обаче имаше здравословен проблем в бедрото и се придвижваше трудно на корта, въпреки че получи медицинска помощ.

В четвъртия сет първата ни ракета отново дръпна с 3-0, след което не даде никакви шансове за обрат на 117-ия в света и затвори мача след 2 часа и 24 минути игра. Това бе втори сблъсък между двамата тенисисти, първият бе спечелен от Григор в Шанхай през 2014 г. С 6-3, 6-3.

За място в полуфиналите Григор Димитров ще излезе срещу Давид Гофен, който по-рано днес се наложи над австриеца Доминик Тийм с 5-7, 7-6 (7-4), 6-2, 6-2. Гофен и Димитров са играли само веднъж досега - на Ю Ес Оупън 2014, когато българинът печели в четири сета. Първата ни ракета игра на 1/4 финал в Мелбърн и през сезон 2014 г.

shoshibgFB
24.01.2017 01:33

Хубаво си го би Григор, ама онзи след втория сет игра на един крак, иначе си го мачкаше отвсякъде.
Да е жив и здрав нашенски, и да ни носи радост!

Futbolfen
23.01.2017 18:28

Григор май само срещу Федерер няма победа от топ тенисистите, да но играя финала двамата

fivooo
23.01.2017 17:23

Честно казано не знам как Джокович е отпаднал от този Истомин. Много слаб. Супер лесно се отказваше от топки, които можеше да спаси.

CFCLondon
23.01.2017 20:32

Аз пък за това не се сещам. Но както и да е. Добре, че Григор го отстрани, това е важното. Сега да се надяваме да стигне колкото се може по-напред, а защо не и до самия край.

El_Fenomeno_9
23.01.2017 19:54

Проверих , да , моя грешка загубата е от Стаховски , объркал съм се , Истомин е направил пробив същата година но на Ю Ес Опън с победи над силни играчи и затруднявайки много Мъри в 4ти кръг

CFCLondon
23.01.2017 19:21

Истомин никога не е побеждавал Федерер, пък да не говорим за Уимбълдън ! Като изключим и срещите му от таз годишния АО, Истомин никога не е играл никакъв зверски тенис.

23.01.2017 17:38

Контузен беше Истомин , но той като цяло е едно леке ... Нищо съществено не направи срещу Джокович , просто сърбина беше крайно пасивен на моменти , в други пък много лесни грешки , виж това което Зверев старши причини на Мъри беше брутално , шотландеца буквално беше готов началото на 4тия сет да изяде мрежата за да спечели направи брутални ретури и все пак някак Миша успя да победи. Иначе Истомин показа най-зверски си тенис срещу федерер като го би на един Уимбълдън и то в пика на Фед , но тогава просто игра извънземно докато срещу Джокович беше просто едно малко над средно ниво! Интересното за Миша Зверев пък е че на един мастърс срещу Ноле игра още по-добре дори отколкото срещу Мъри и форхенда му тогава беше убийствен за разлика от мача му на АО, но тогава загуби , ако покаже обаче онзи си форхенд от тогава съчетан с уникалната игра на мрежата срещу Мъри , ще има всички шансове срещу Федерер. Що се отнася до Гофен , определено Тийм е по-добрия , но си личи още от края на миналия сезон и началото на този , че австриеца не е в топ форма и точно за това избягвах да го залагам на този турнир , но пък Гофен показва известен напредък в сервиса си за сега и мисля че именно това ще бъде решаващия фактор в мача с Григор , на кого ще върви сервиса , защото и двамата са добри на ретури и при лабилни сервиси от единия , другия ще се възползва точно като мача на Григор с Гаске , където французина загуби точно заради лабилен сервис

Ross_m1
23.01.2017 16:07

Честно казано не знам нищо за Давид Гофен въпреки , че живея в Белгия , гледал съм два негови мача , нищо особено , сигурен съм , че Гришо ще го бие...

sakata_97
23.01.2017 15:49

Честита победа Гришо,очаквам много оспорван и труден мач срещу Гофен,имам поглед върху играта на Гофен и той наистина е един много силен тенисист,но вярвам че Григор ще го победи

23.01.2017 14:15

Ако Гришо победи Гофен, на полуфинал ще срещне победителя от Раонич и Монфис/Надал. Засега Надал води и се надявам именно той да излезе срещу Раонич. Който и да е, Григор трябва да продължи да играе по този начин (с изключение на първия сет днес) и финала му е вързан.