10 топчии подчиниха Бърнли в 98-ата минута (видео)

18:34

Отборът на Арсенал записа инфарктна победа като домакин на Бърнли в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига.

Артилеристите спечелиха с 2:1 с гол от дузпа на Алексис Санчес в 8-ата минута на добавеното време. Малко преди това Андре Грей добра виненочервените до равенство също с точен наказателен удар.

Иначе Шкодран Мустафи откри резултата в 59-ата минута, но в 65-ата минута лондончани останаха в намален състав, след като Гранит Джака получи директен червен картон, а финалът на двубоя бе повече от драматичен.

В крайна сметка Арсенал приключи мача с 3 точки и се изкачи на второ място в класирането с актив от 47 пункта. Бърнли пък заема 13-а позиция с 26 точки.

Shkodran Mustafi Goal - Arsenal vs Burnley 2-1... by directgoal

sacrefisio
23.01.2017 01:20

Дано да има полза от победата. Дано Ливърпул вземе победа следващия кръг срещу Челси . След това и ние ако вземем победа битката за титлата ще се завърже. Иначе при 2 победи на Челси титлата я пише бегала при Челси на 90%

sundza
23.01.2017 10:07

А какъв друг начин знаеш за изкачване в класирането? Ми то ако никой не греши всички ще са на първо място. Сметки ще се правят до последно и тази година. Челси няма да са толкова безпогрешни почнат ли и мачовете от ШЛ. Това съвсем не го казвам, защото виждам титла при нас, но малко е рано да връзвате сините панделки на купата.

lilikoli
23.01.2017 02:03

къде се буташ за титла *lol* ей сега пак ще се издъните и ще ревете. Излезнахте на 2 мяста само щото Ливърпул сбъркаха. Изобщо не сте в сметките за титлата

bayo45
22.01.2017 20:36

Аз пък не се радвам на такава игра и такава победа на Арсенал.Съдииството беше безобразно.*sad**erm*

sakata_97
22.01.2017 20:03

Този Джака всеки мач прави някаква глупост или ще си изкара някой смешен жълт картон или както днес червен или пък ще направи някоя тъпа дузпа,взе много да ми лази по нервите,никаква дисциплина няма това момче,Венгер да го слага резерва,че да му влезне малко акъл в главата ако изобщо има,колкото до мача бихме си заслужено въпреки засадата,която имаше при дузпата срещу Косчелни,не харесвам победи със съдийски грешки,но засадата не беше от най-лесните за отсъждане

rokera_henry
22.01.2017 19:58

А неотсъдената дузпа за нас? Спестените картони за играчи от Бърнли? При първо нарушение директен червен картон? Айде признайте, че ви боли. Ако резултатът вече беше 2-0 нямаше да се стигне до там. Не сте обективни и се заяждате!

razbira6tia
22.01.2017 19:19

Този сезон и в двете срещи срещу Бърнли Арсенал спечели със садииски грешки дано в края на сезона това не окаже влияние но ако Арсенал стане шампион трябва да си помисли как спечели срещу Бърнли,и това не е заяждане просто изказвам мнение щото шубата Венгер все са оплаква от садийските решения.

sensea
22.01.2017 19:01

Честита победа Артилерия ! Много ме кефи - три Лондонски отбора в челото !!!

persie1992
22.01.2017 19:08

Супер е така, дано си и остане. Като цяло и трите отбора последните години водят разумна политика на трансфери и изцяло управлението на клубовете, което си дава и резултатите

EdgarYY
22.01.2017 18:42

Няма такава драма тоя сезон е инфарктен целия честита ни победа и сега да се молим Хъл да вземат точка макар да не го вярвам*cards**goal* & *cup**cup**cup**cup*

Mesut_Ozil11
22.01.2017 18:39

Инфарктен мач се получи честита ни победа. *smile*

persie1992
22.01.2017 18:38

Супер инфарктен успех, играхме по-добре и заслужихме победата. Много се радвам, че отбора не се предаде и се раздаде до последно, макар и с 10 човека.