Барса започна неубедително, но спечели изразително срещу Ейбар (видео)

23:36

Барселона не допусна грешна стъпка при гостуването си на Ейбар и запази изоставането си от 2 точки от лидера Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко.

На стадион "Мюнисипал де Ипуруа" възпитаниците на Луис Енрике спечелиха с 4:0, въпреки че началото на двубоя не предвещаваше такъв край. През първото полувреме тимът воден от Хосе Луис Мендилибар оказа сериозна съпротива на каталунците, които все пак се прибраха на почивката с минимален аванс след красив гол на Денис Суарес в 32-ата минута.

Малко след подновяването на играта Блаугранас реализира втори гол чрез Лионел Меси, с който на практика предреши изхода на двубоя. В 68-ата минута Луис Суарес направи резултата класически, а партньорът му в атака - бразилецът Неймар, имаше честа да оформи крайното 4:0.

Така след изиграването на всички мачове от 19-ия кръг в Ла Лига, Барса вече има 41 точки в актива и запазва третата си позиция в класирането, докато Ейбар е 9-ти с 26.