11 от 11 за Юве, "Старата госпожа" подчини Лацио (видео)

15:35

Ювентус записа 11-та си домакинска победа за сезона в Серия А, побеждавайки Лацио с 2:0 в среща от 21-я кръг.

Главен арбитър на двубоя бе Даниеле Маса.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри реагираха по най-добрия възможен начин на поражението, което допуснаха в миналия кръг от Фиорентина.

Още в петата минута на днешния двубой Юве поведе. Топката бе центрирана в наказателното поле към Манджукич, който с глава върна към Пауло Дибала. Аржентинецът стреля с левия крак и пласира кълбото в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Маркети.

Скоро стражът на бианкочелестите отново трябваше да вади топката от мрежата си. Лихщайнер и Куадрадо комбинираха помежду си по десния фланг на атаката на Юве. Колумбиецът центрира към малкия пеналт, откъдето Гонсало Игуаин засече топката и я прати в мрежата, реализирайки 14-я си гол за сезона в Калчото. Това се случи в 17-та минута. След този епизод мачът се доиграваше, като в нито един момент възпитаниците на Симоне Индзаги не съумяха да застрашат сериозно вратата на Буфон.

В последните минути на срещата резултатът можеше да стане класически, но резервата Марко Пяца пропусна две добри положения. Възпитаниците на Макс Алегри продължават да са безпощадни на свой терен. Те спечелиха всичките си шампионатни домакинства до момента през настоящата кампания.

След днешния мач Юве събра 48 точки и остава лидер във временното класиране, на 4 точки пред втория Рома. Лацио заема четвъртата позиция с 40 пункта в актива си.

OKC_LFC
22.01.2017 18:29

Бог Гонсало, това са правилно похарчени пари, не за Погба.

djarata
22.01.2017 15:57

Къде са феновете на Реал където обясняваха ,как Бензема бил по-добрия??Пипа е класи над Бензема.Жалко ,че го изпуснахме ,много ме е яд ,но кой съм аз да решавам.
Иначе за мача.Юве си спечелиха мача през 1то полувреме.Много добре тактически изигран мач.

djarata
22.01.2017 17:43

Игуаин винаги ми е харесвал.Много борбен и сърцат.Още помня 1те му години в Мадрид.Уникален хъс.

El_Fenomeno_9
22.01.2017 17:11

Бензема е уникален природен футболен талант , просто е едно долно леке ... При положение че си едно поколение с такива невероятни футболисти нали разбираш че не може случайно да те избират за най- добър играч последователно до 19, 21 и 23 години в света , на 20 мъкнеше Франция на гръб помня имаха сума и победи с по1-2 на 0 с негови голове , без изобщо да отчитам погледа му за играта , който е като на плеймейкър от най-висока класа и колко бързи пъргав беше преди да се отдаде на живота . Реално Бензема можеше да бъде номер 1 в света последните години , но той просто избра да бъде един отличен футболист и да си живее живота , като таланти и дадености въобще дума за сравнение не може да има между двамата с Игуаин!! Друг е въпроса , че аз винаги съм бил на страната на Игуаин като го обвиняват , че вкарвал само на слабаци ала бала и винаги съм твърдял , че онези мачове когато Реал отстрани Юнайтед на Фъргюсън бяха над 60% заслуга на Игуаин , който непрестанно сновеше по фланговете и се движеше навсякъде по терена , показвайки животинско желание за игра!! Игуаин без съмнение е уникален футболист , но просто Бензема имаше шанса да се превърне в следващия Роналдо ФЕНОМЕНА , който е гледал мачове на Бензо като млад знае за какъв талант говорим , СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ СЕ ОТКЛОНИХ ОТ ТЕМАТА ЗА ЮВЕНТУС

j_mourinho
22.01.2017 17:08

За какви жалби говориш?Чак и несвързано започна да пишеш.

djarata
22.01.2017 16:09

Пусни една жалбичка ,току виж се спра жалбарче.

j_mourinho
22.01.2017 16:06

Спри да пишеш глупости във всяка една тема.Един смислен твой коментар не съм прочел.Винаги или плюеш по някой или недоволстваш от нещо.Пий едно успокоително и легни си почини.

GarethBale3

До коментар [@comment 1948057] от [@user djarata]:

И аз много се дразня, за Английското преди всяко едно дерби пускат статии за вероятни състави и т.н., а за Испанското, Италианското, Немското няма такива работи, щом са футболен сайт трябва да пишат за всички топ първенства, а защо не и за другите, какво пречи да напилат примерно за Порто-Бенфика или Аякс-Псв или Зенит-Цска и т.н.една статия, имам чувството, че всички автори в тоя сайт са привърженици на Английското първенство и не ги интересуват другите, ми по-добре да се казват winner.premierleague.bg..... Иначе за мача, Юве са си Юве, честита победа!

biserms
22.01.2017 15:45

А Пяца ме е яд, че мистъра не му гласува повече доверие, пуска го за по 5минути, а той ги разкатава като влезе....