Реал Мадрид се върна на победния път, Рамос герой за "кралете" (видео)

19:34

Реал Мадрид прекъсна серията си от две поредни загуби във всички турнири, след като надделя над Малага с 2:1 на стадион "Сантияго Бернабеу".

Двубоят бе от 19-я кръг на Примера дивисион.

В герой за "кралете" се превърна Серхио Рамос. Той откри резултата в 36-та минута, след като надскочи защитата на гостите след изпълнение на корнер и с глава матира противниковия страж.

Седем минути по-късно Рамос попадна в прегръдките на своите съотборници. Тони Кроос центрира от фаул, Роналдо се размина с топката, но Серхио Рамос бе на точното място в точния момент. Защитникът засече с крак от близка дистанция.

В 63-ата минута Хуанпи реализира попадение, което запали интригата. Хуанкар направи забележителен рейд отляво, отбитата топка достигна до непокрития Хуанпи, който отбеляза от 12 метра, възползвайки се от объркването.

Само минута по-късно андалуският тим можеше набързо да изравни. "Белите" почти мигновено загубиха топката, Чори се стрелна отляво и шутира ниско по диагонала - Кейлор Навас плонжира и изби. В 74-ата за малко публиката на "Сантиаго Бернабеу" да види нелеп автогол. Топката беше върната от центъра към Камени, той не успя да я спре и я застигна на сантиметри от голлинията. Кристиано получи възможност за добавка, но я пропиля.

Минута по-късно португалецът нямаше късмет след страхотен удар по диагонала. Кълбото се отби от далечната греда. До края на мача напрежението основно беше пред вратата на Камени и затова победата на Реал не беше застрашена.

Реал Мадрид събра 43 точки и остава лидер във временното класиране, 4 пункта преднина пред Севиля, който заема втората позиция.