Черногорец прати Фиорентина в групите на лигата

22:44
Отборите на Фиорентина и Спортинг Лисабон завършиха при резултат 1:1 в среща реванш от плейофния кръг на шампионска лига на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. В първата среща италианците стигнаха до много добър турнирен резултат след като записаха резултатно равенство 2:2, а отбелязаният гол повече на чужд терен от първата среща ги прати в групите на лигата

Гостите от Лисабон определено бяха по-активният отбор през първите 45 минути и могат да съжаляват, че имаха само един гол аванс. Първото положения за гол се откри пред Яник Джало, който получи топката на границата на наказателното поле, но отправи крайно неточен удар по посока вратата наСебастиан Фрей. Последва удар от пряк свободен удар на Матиас Фернандес, но Фрей показа класа. Така се стигна до 35-а минута когато капитанът на лисабонци Жоао Моутиньо изпълни пряк свободен удар и направи безпомощен стражът на италианците. Още в следващата атака Лиедсон бе изведен сам срещу Фрей, но ударът му бе отразен от стража.

През втората част Чезаре Прандели направи изключително важна смяна като в тима на Фиорентина се появи черногорецът Стефан Йоветич. На дългокосия офанзивен получащитник бяха необходими само 10 минути на терена, за да накаже стража на гостите след силен удар с десния крак. Отборът на домакините изглеждаше преобразен и стигна до още няколко добри голови положения, но не успя да отбележи второ попадение и след постигнатото равенство влезе в групите на Шампионска лига.

Фиорентина - Спортинг - 1:1
0:1 - Моутиньо - 35 мин
1:1 - Йоветич - 47 мин

Рефер: Хауърд Уеб (Англия)