Барса спечели като гост на Реал Сосиедад за първи път от 10 години (видео)

00:06

Отборът на Барселона извоюва важна победа с 1:0 като гост на Реал Сосиедад в първи мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля в Испания. Успеха на каталунците в Сан Себастиан донесе бразилският нападател Неймар, който се разписа от дузпа в 21-ата минута.

Двубоят на "Аноета" започна с претенции на домакините за наказателен удар, но главният арбитър подмина ситуацията, при която Вилиан Хосе се свлече на земята след лек контакт с Жерард Пике. Последваха няколко опасни положение пред вратата на Реал Сосиедад, но до гол не се стигна.

Така се стигна до решителната за изхода на първия мач ситуация, при която Ариц Елустондо извърши нарушение срещу Неймар в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият в типично свой стил опъна мрежата зад Джеронимо Рули и изведе Блаугранас напред в резултата.

В оставащото време до края на срещата чистите възможности за второ попадение не липсваха, като и двата тима пропиляха по няколко такива. В крайна сметка възпитаниците на Луис Енрике удържаха аванса си и спечелиха на "Аноета" за първи път от 2007 година насам.

Реваншът в Барселона ще се състои точно след седмица.

All Goals & highlights HD - Real Sociedad 0-1... by Live1Goals

123321
20.01.2017 15:44

Нещо не виждам феновете на Барса да коментират съдията.Май май коментирате само когато ви изнася, а?

MaLkO_LuD94
20.01.2017 16:08

Не ни е подпрял с нищо че да го коментираме въпреки че ти се иска да е така *cigarette*

MaLkO_LuD94
20.01.2017 16:07

По-точно кое за съдията *wonder* Мача гледа ли го ? Спести доста картони и за 2-та отбора не случайно 2-та картона ( на Барса ) бяха за симулация и бавене на играта а Сосиедад получиха първият си картон чак в 93 минута въпреки че преди това поне на 3 пъти съдията имаше възможност да покаже такъв на техен футболист *thumb_up* Съдията си беше решил да не вади картони просто иначе мачът спокойно си беше над 5.5 картона *cigarette*

4ever_barca
20.01.2017 03:48

Реално погледнато Барса си заслужи победата, даже трябваше да вкарат повече голове ... Тези който коментират неподготвени, първо да гледат мача на Реал - Селта и тогава да коментират ... Дано Ревал да се класират напред и да се паднем с тях и да ги учукаме на полуфинала !!! Vamos Barça !!!

MaLkO_LuD94
20.01.2017 00:37

Добра победа този път бях сигурен че ще успеем *cigarette* На Камп Ноу са ни абонати така че не би трябвало да имаме проблем да ги отстраним *erm*

danialves2

Нямаше засада. Много лошо изпълнение на "офсайд трап" от страна на Барса.

19.01.2017 22:47

Пак ли дузпа за тия гмуркачи?Най-смешния отбор.

MaLkO_LuD94
19.01.2017 23:43

На мен пък ми е тъжно като видя че още не си ги научил *sad*

j_mourinho
19.01.2017 23:41

Господин емотиконка ти ли ме учиш на правилата?Точно фен на барса говори за правила, чак ми става смешно.

MaLkO_LuD94
19.01.2017 23:39

Наглост е да не знаеш правилата и да претендираш да *cigarette*

j_mourinho
19.01.2017 23:37

Боже каква наглост.Билбао им играят с 9 човека на терена, а те пискат за две дузпи!!!Няма по-голяма наглост от вашата.И какво ми постваш разни заглавия на разни жълти сайтчета, които удрят по едно рамо на Барса всеки път.

MaLkO_LuD94
19.01.2017 23:33

Баските завършиха мача с девет души на терена, но въпреки това всички специалисти са единодушни, че Лео Меси и компания бяха сериозно съсечени на стадион "Сан Мамес", защото не им дадоха две чисти дузпи. Виляреал пък снощи измъкна 1:1 от Барса на "Ел Мадригал", но срещата отново беше изпълнена със спорни моменти. Защитникът на "жълтата подводница" Бруно Сориано на два пъти игра хандбал в наказателното поле, но главният съдия Игнасио Иглесияс остана безмълвен. Барса получи нова съдийска тесла, но елиминира баските за Купата Срещата започна с поредната съдийски тесла срещу Барса, защото редовно попадение на Луис Суарес беше отменено заради засада-фантом на Неймар.

MaLkO_LuD94
19.01.2017 23:26

Не ти ли казах вече да научиш правилата *wonder* Ако не съм ето казвам ти *cigarette*

danialves2

Мачът с Билбао дори не е за първенството. Похвално е, че следиш нашите мачове сигурно повече от "зрелищата", които сътворява твоя любим Челси. От всичките изброени от теб мачове съм съгласен само с това, че втория червен картон за Билбао бе пресилен, но ако си толкова обсебен от Барса прегледай положенията пак.

j_mourinho
19.01.2017 23:23

Къде са ви рязали, че не мога да разбера?Биете Лас Палмас 5:0, преди това биете Атлетик Билбао 3:1 отново с дузпа вкарана от Неймар.По-миналия мач с Виляреал 1:1 + червен картон за Виляреал.Мач за първенство А.Билбао - Барселона 2:1 70 минута червен картон за Билбао и след това 80 минута още един червен картон за баските.Има ли ваш мач без дузпа и червен картон?И с цялата си наглост ми казваш, че са ви рязали.

19.01.2017 23:07

Правилата са ясни - Барса играе дузпа за тях!

MaLkO_LuD94
19.01.2017 23:02

Аз не знам какво трябва да науча ама няма да е зле ти да научиш правилата на играта *cigarette*

j_mourinho
19.01.2017 22:59

Аз не съм фен на визитките и купичките за разлика от глорихънтъри като теб моето момче.И научи какво всъщност е ''Чукотка'', защото се излагаш.

j_mourinho
19.01.2017 22:57

Хаха оставаше да кажеш, че дузпа нямаше.Много ясно, че е имало дузпа.

danialves2
19.01.2017 22:50

Явно си видял само написаното, че гола е от дузпа, без да си запознат с положението. Не се напрягай излишно, дузпа имаше.