Гришо влезе в следващия етап на Australian Open (видео)

08:21

Григор Димитров елиминира в четири сета корееца Хьон Чунг и се класира за трети кръг на Откритото първенство на Австралия. 15-ият в света българин се наложи над 20-годишния азиатец с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Чунг затрудни доста Григор, който обаче преодоля смущението след тежката загуба в първия сет и наложи волята си в следващите три части. Хасковлията дори допусна повече непредизвикани грешки (43) от младия си съперник (38). Гришо реализира 12 аса в срещата и направи пет пробива, но също така сбърка пет пъти на свой сервис.

В крайна сметка всичко свърши добре за българина и след два часа и 36 минути игра той влезе в следващия етап, в който ще има значително по-труден съперник - Ришар Гаске.

stargazer91
19.01.2017 17:53

Никъв Джокович, той оня се издъни, вратата е широко отворена..

FcB189928
19.01.2017 17:50

Лошо ,че на 1/8 финал е срещу Джокович ,но пък в тази фаза може повече да го победи ,отколкото на 1/2 финал примерно..

19.01.2017 15:16

Сега е моментът за Григор, трябва да изяде земята срещу Гаске.

sakata_97
19.01.2017 15:00

Браво Гришо,сега видях че Джокера е отпаднал,което ме изненада ужасно много,не очаквах че може да отпадне толкова рано,пътя къп 1/4-финала е отворен,смачкай тъпото франсе Гаске и продължавай смело напред,успех*smile**beer*

j_mourinho
19.01.2017 14:49

Чунг добре си го затрудни.На няколко пъти Григор много се ядосваше.Все пак накрая заслужено си спечели двубоя.

stan_the_great
19.01.2017 12:46

Отново уникален Григор! С тази си игра в 1ви сет Чунг можеше да победи ВСЕКИ един от тура без изключение, уникален на сервис, както и във важните моменти на геймовете, направи 3 пробива на Григор и си го размаза с 6:1. След това обаче допусна пробив във втория сет и загуби изцяло тази увереност и инерция, пак си правеше уникални удари, но вече имаше стена срещу себе си и нещата не се получаваха с лекота, както в началото. Този кореец за мен ще бъде в топ 10 на света в близките години, корейският Нишикори си е отвсякъде, шапки долу. Единствено фактът, че е на 20 години и няма толкова опит и психика във важните моменти му попречи да спечели днес, такава каквато демонстрира Истомин срещу Джокович. Предполагах, че ще е труден мачът и ще се стигне до някой тайбрек или дори загъбен сет, но Чунг направи нещо повече-спечели публиката в Австралия. Рядко срещано е публиката през повечето време да аплодира с в пъти по-бурни овации съперника на Григор, отколкото него,а дори не е представител на домакините. Хубава победа с 3:1 сета за Григор отново срещу младок, но сега идва Гаске- познават се повече от отлично, франсето води с 5:1 победи, но повечето от победите на Гаске бяха в периода на т.н. френски комплекс, който имаше Григор, когато паднеше ли му се французин, можеше преди да е почнал мачът да кажем, че Григор ще го загуби( то не бяха Симон, Гаске, Монфил, Цонга,Маю, Беноа Пер, Матийо и един куп още). Вече обаче това остава в миналото- Григор взе с лекота последния мач срещу Гаске, пред него е в ранглистата и макар че Гаске направи днес впечатляваща победа с 3:0 сета, мисля, че българинът ще демонстрира брутално добра игра срещу Гаске, особено след като знаят, че в следващия кръг няма да играят с Джокович и пътят поне към четвъртфинал е отворен. 3:1 сета за Григор срещу Гаске от мен!

The_Djoker
19.01.2017 12:33

Браво на Гришо, надявам се да намери сили и за Гаске, защото французите много шамарят нашия и като цяло всеки един от тях му е адски неприятен съперник.Все пак вярвам ,че поне на 1/2 финал ще отиде. Мачкай, Гришо!!!!!