Малките \"акули\" надвиха Левски след страхотен обрат

17:32
Черноморец Бургас защити лидерската си позиция в "А" юношеска група след победа в 3-ия кръг с 3:2 над Левски в София.

Възпитаниците на треньорския тандем Антон Спасов-Мирослав Косев изнесоха истинска лекция по мъжество на "сините" си връстници. С похвални воля и дух малките "акули" обърнаха резултата от 0:2 до 3:2 в своя полза. Домакините дръпнаха с два гола още до 15-ата минута, но бургаските момчета не се отчаяха. До почивката Живко Петков намали от дузпа, а в средата на второто полувреме Николай Кралев изравни. Десет минути преди края Красимир Тончев донесе победата с глава. След 3-ия гол бургаските момчета разлюляха ръце, като че ли държат бебе, за да поздравят наставника си Антон Спасов, който в понеделник стана баща на момиченце. Черноморец остава лидер в класирането с пълен актив от 9 точки след 3-ия кръг. В 4-ия кръг на 29 август /събота/ отборът ще почива, тъй като съперникът му Белите орли /Пл/ отказа участие броени дни преди старта на първенството.