Лийдс влезе в Топ 3 на Чемпиъншип

08:50

Отборът на Лийдс Юнайтед продължи с похода си към дългоочакваното завръщане във Висшата лига, след като постигна ценен успех над Дарби Каунти с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Чемпиъншип.

Пред повече от 25 хиляди зрители на "Еланд Роуд" Крис Ууд отбеляза единствения гол в двубоя в 45-та минута, а през втората част гостите не успяха да стигнат до изравнителен гол. Минута преди края на редовното време Брадли Джонсън от състава на Дарби получи втори жълт картон и бе изгонен.

След този успех Лийдс излезе на трето място в класирането с 48 точки, докато Дарби заема 7-ма позиция с актив от 40 точки.