Резервите на Челси сгазиха Питърбъро (видео)

19:11

Лидерът във временното класиране на английската Висша лига Челси се класира за четвъртия кръг на турнира ФА къп, след като победи с 4:1 Питърбъро Юнайтед на "Стамфорд бридж".

Мениджърът на "сините" Антонио Конте даде шанс за изява на резервите си в днешния двубой и не остана разочарован.

Педро Родригес откри резултата в 18-та минута, а малко преди края на първата част Лофтъс-Чийк намери Миши Батшуай на точката на дузпата и нападателят на Челси удвои преднината на своя тим с шут по земя, попаднал в долния десен ъгъл на МакГий.

Седем минути след началото на втората част Вилиан направи резултата класически с плътен изстрел от границата на наказателното поле. Бразилецът прати кълбото в долния ляв ъгъл на МакГий.

В 67-та минута капитанът на домакините Джон Тери бе изгонен за нарушение срещу Ейнгоу пред наказателното поле на своя тим. Три минути по-късно "Пош" върна едно попадение, след като се разписа Никълс.

Крайният резултат бе оформен от Педро в 75-та минута на срещата.