Четвъртодивизионен отбор спъна Ливърпул на "Анфийлд"! (видео)

17:37

Отборът на Плимут Аргайл осъществи най-голямата изненада в третия кръг от турнира за ФА къп.

Тимът от Югозападна Англия, който се състезава в четвъртото ниво на местния професионален футбол (Лига 2), успя да измъкне равенство 0:0 като гост на Ливърпул.

Въпреки че мениджърът на "червените" Юрген Клоп заложи в титулярния си състав предимно на младоци и на резерви, хиксът с Плимут няма как да бъде разглеждан по друг начин, освен като провал.

През целия мач гостите се защитаваха дълбото в своята половина, подредени в схемата 4-51. Мърсисайдци имаха огромно превъзходство във владението на топката, в ударите по посока на вратата на противника, в броя изпълнени корнери, но това не се оказа достатъчно за победата.

Нещо повече, опасните положения пред вратата, защитавана от МакКормик, бяха рядкост.

Аргайл не сътвори почти нищо интересно във фаза атака. Все пак, броени минути преди края десният халф на Плимут Джейк Джервис пресече едно подаване около централната линия, нахлу в половината на домакините, след което и в наказателното поле. Последва опит за пас по земя към нахлуващия нападател Танер, но Джервис не успя да намери съотборника си.

Реферът даде 6 минути продължение на редовното време заради тежка контузия, която получи десният бек на Плимут Гари Милър.

Гостите запазиха вратата си суха и си спечелиха преиграване на своя "Хоум парк".

Състави:

Ливърпул: Кариус, Аликзандър-Арнолд, Лукас, Гомес, Морено, Ежариа (75 Лалана), Стюърт, Джан (63 Стъридж), Оджо, Ориги, Уудбърн (75 Фирмино)

Плимут Аргайл: Моккормик, Милър (76 Смит), Сонго’о, Брадли, Пюрингтън, Трелкълд, Фокс, Джервис, Кери, Слю, Гарита (65 Танър)