Съндърланд спъна Ливърпул след две дузпи (видео)

19:06

Съндърланд и Ливърпул завършиха наравно 2:2 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Първо Даниел Стъридж даде преднина на мърсисайдци още в 19-ата минута. Завърналият се сред титулярите английски национал се разписа с глава, след като бе изпуснат от защитата на домакините. Само шест минути по-късно обаче черните котки възстановиха равенството от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Н'Донг. С изпълнението се нагърби лидерът на Съндърланд Джърмейн Дефоу, който с мощен шут не остави шансове на Миньоле за 1:1.

В 72-ата минута Садио Мане отново изведе Ливърпул напред след нова груба грешка в противниковата защита. Играчите на Дейвид Мойс оставиха сенегалеца напълно сам на метър от вратата и той не сбърка за 1:2. Все пак до края на мача домакините успяха да стигнат до точката. В 82-ата минута черните котки получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата. След изпълнението му Садио Мане игра с ръка в наказателното поле и главният арбитър Антъни Тейлър правилно посочи бялата точка. Зад топката отново застана Дефоу, който с много прецизно изпълнение вкара за крайното 2:2.

След днешното равенство Ливърпул прекъсна серията си от четири поредни победи в шампионата. Все пак червените остават на втората позиция в класирането с актив от 44 точки. Съндърланд пък остава в опасната зона – на 18-то място с 15 пункта.

Стартови състави:

Съндърланд: Маноне, Лав, Н'Донг, Джилободжи, Ван Аанхолт, О'Шей, Ларсон, Янузай, Родуел, Дефоу, Борини

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Клаван, Милнър, Джан, Вайналдум, Лалана, Мане, Фирмино, Стъридж