Голдън Стейт и Сан Антонио завършиха годината с победи

11:02

Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи Далас Маверикс със 108:99 на свой терен в двубой от НБА. След равенство в първата четвърт, воините спечелиха втората част с 11 точки разлика, след което не изпуснаха инициативата.

Клей Томпсън отбеляза 29 точки, а Кевин Дюрант завърши с трипъл-дабъл - 19 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Сан Антонио Спърс в последния си мач за 2016 г. се наложи над Портланд Трейл Блейзърс със 110:94 у дома. Най-резултатен в срещата стана Си Джей Маккълъм от тима на гостите с 29 точки, за шпорите Джонатан Симънс вкара 19, а Тони Паркър и Дани Грийн - по 18.

Бостън Селтикс в много оспорван мач надви Маями Хийт със 117:114. Айзея Томас от отбора на Бостън записа личен рекорд - 52 точки, с което стана петият играч в историята на клуба с реализирани 50 или повече точки в един двубой.