Макаби нахлу в Лигата след класика срещу Залцбург

00:02
Макаби Хайфа влезе в групите на Шампионската лига, след като разгроми австрийския шампион Залцбург с 3:0 на реванша в Израел. Домакините бяха спечелили първия мач с 2:1 и сега подходиха към тази среща със завидно спокойствие и самочувствие.

След половин час игра Двалишливи от Макаби откри резултата след натиск на своя тим в началото на срещата.

През второто полувреме Голса и Дхадир съответно в 51-а и 90-а минута оформиха класическия успех на израелския тим, който безпроблемно се класира за груповата фаза на турнира.

Междувременно, Цюрих също си гарантира си гарантира участие в групите на Лига. Швейцарският шампион победи Вентспилс с 2:1 като домакин.

Голмайсторът на домакините Волантен вкара бърз гол за своите още в 6-а минута на срещата, но сто и двадесет минути по-късно Тигирлас успя да върне попадението.

До края на двубоя гостите направиха опит да обърнат развоя на дуела, но в крайна сметка в последната минута на мач Абди сложи точка на спора, носейки победата на Цюрих и във втория мач между двата отбора.