УЕФА отряза Динамо Букурещ заради хулигански изцепки

20:37
Дисциплинарната комисия на УЕФА взе решение да накаже тима на Динамо Букурещ със служебна загуба от 0:3 заради безредиците, които бяха причинени от феновете на тима по време на мача със Слован Либерец, който в крайна сметка бе прекратен.

Румънският клуб освен това ще трябва да изиграе следващите си два мача в Европа без публика.

Динамо губеше с 0:2 от Либерец в първия кръг на плейофите в Лига Европа през миналата седмица, когато техните фенове се опитаха да нахлуят на терена в 88-а минута. Реферът прекрати мача, опасявайки се за сигурността на играчите, въпреки че полицията и стюардите на стадиона попречиха на хулиганите да влязат на самия терен.

Динамо сега ще трябва да преодолее дефицит от три гола, когато гостува на Слован в четвъртък. Румънският клуб има три дни да обжалва наказанието, което освен това включва и глоба от 50 000 евро. Ако през следващите две години има подобни ексцесии, Динамо ще изтърпи трети мач при затворени врати в европейските клубни турнири.