Венгер: И двата гола на Сити бяха от засада

22:01

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер беше бесен след загубата на тима с 1:2 от Манчестър Сити в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Според френския специалист съдиите са с основна заслуга за поражението, тъй като не са маркирали засади при попаденията на "гражданите".

"Какво да ви кажа?! Започва да ми писва, а явно трябва да свикна с всичко това. Трябва да живея с мисълта, че винаги ще бъдем ощетявани", започна мениджърът на Арсенал.

"Не съм съгласен с решенията на съдиите. Става въпрос най-вече за двата голa на противника. И в двата случая имаше засади. Точно така! Така мисля и съм сигурен в преценката си. По всичко личи обаче, че сме сами и ще трябва да разчитаме само и единствено на собствените си усилия, за разлика от останалите", каза още Венгер.

bengami
19.12.2016 16:09

Един от най-добрите английски рефери Греъм Пол,коментира спорните ситуации в мачовете от изминалия кръг.За неотсъдената засада на Сане,единствено забавените повторения дават представа за ситуацията.Страничния рефер няма телескоп,за да види,че големият пръст на Сане е зад линията на засадата.Според бившия рефер,когато играчите са на една линия,предимство се дава на нападателя.В случая,страничния съдия правилно не е маркирал засада.Пол коментира и втората ситуация с Давид Силва:След като реферите са преценили,че нападателя не влияе върху реакцията на вратаря,засада няма.В интервю след мача,самият Чех признава,че не е видял позицията на Силва,а са му попречили неговите съотборници в опита си да блокират Стърлинг(на повторенията се вижда,че топката минава между двама играчи на Арсенал)...Венгер да изгледа интервюто на вратаря си,защото неговото мнение за ситуацията се различава от това на играча..Според мен,тези две положения са 50/50,и каквито решения да бяха взели реферите щяха да са прави..Сити бяха в нокдаун,след ранния гол,но Венгер не направи абсолютно нищо,за да ги довърши още първото полувреме.Предостави им инициативата и се надяваше Сити сами да се бият.Арсенал разполага с класни футболисти,които могат да се надиграват с всеки един отбор и да го побеждават.Тази тактика на ''умряла лисица'',изобщо не им подхожда,а в този мач се оказа губеща.

Niakoi016
19.12.2016 17:21

Абе,аз лично гледах първото полувреме и видях как Сити можеше да пада с 2 -3 гола разлика.Не знам к'во е ставало 2-то полувреме,не го гледах.Но за първото не видях нищо от Манч. Сити.Даже и Гуардиола гледаше с един празен поглед и не знаеше какво става*joking* Ама по ваше му,ще да е така ,,Aрсенал и Венгер нищо не показаха,даже и гола беше изписан преди да започне мача'' А между другото ,ако това беше станало с Лив'пул ,, засадата'' каква ли песен щеше да запееш*wink*

Hazarddddd
19.12.2016 15:03

Не знам дали са изменили думите на Венгер, но ако не са, то тогава много смешно изказване от негова страна. Най-лошото е, че той за разлика от Моу, наистина ги мисли тия неща. Ще кажа само евала на феновете на Арсенал, които не се оправдават със съдията, защото този мач Сити наистина бяха по-добри, а грешката на съдията е напълно оправдана(казвам грешката, защото втория гол на Сити за мен не е от засада). И не си мислете, че мразя Арсенал или нещо подобно. Напротив, по-симпатични са ми от Сити, но тук това е истината.*smile*

sakata_97
19.12.2016 12:19

Както винаги нашия ревльо пак се оправдава,след такава игра на нашия отбор през второто полувреме има ли смисъл изобщо от каквито и да е оправдания

Niakoi016
19.12.2016 13:52

Ами за първия гол 100% засада.Трябва да си кьорав да не я видиш.Сане беше целият зад защитата. Затова е крайно време да започнат с видеонаблюдение съдиите.При втория гол по скоро е вратарска грешка.Не знам дали Венгер е ревльо,но по голям ревльо от Моуриньо аз,не познавам*joking*Неговият девиз е ,,Всички други грешат аз не''*lol* Футболисти,съдии,журналисти и фенове