Дрис Мертенс с уникално голово постижение в Серия А (видео)

19:18

Хеттрикът на Дрис Мертенс за Наполи срещу Торино (5:3) маркира първият път от сезон 1994/1995 насам, в който един футболист вкарва по три гола в поредни кръгове от италианското първенство по футбол.

Белгиецът вкара три пъти в мрежата на Джо Харт само за първите 22 минути, а след това добави и четвърти гол за 5:3 срещу Торино.

Мертенс се разписа три пъти и при разгромното 5:0 срещу Каляри миналата седмица, като неговите голове за последните два мача на Наполи вече са седем. Той е и първият футболист от 22 години насам, който отбелязва хеттрик в поредни кръгове.

Специалистите в Италия смятат, че основна причина за добрата форма на Мертенс е новата му роля като фалшива деветка.