Хофе и Дортмунд делнаха точките (видео)

09:22

Отборите на Хофенхайм и Борусия Дортмунд направиха равенство 2:2 в първия мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

На "Вирсол Райн-Некар Арена" домакините поведоха още в 3-та минута чрез Марк Ут, но само 8 минути по-късно възпитаниците на Томас Тухел изравниха с гол на Марио Гьотце. В 20-та минута Хофе отново излезе напред, след като Сандро Вагнер се разписа, а малко преди почивката Мартко Ройс получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко.

В началото на втората част Вагнер уцели гредата с глава, а при последвалата контра на Борусия Обамеянг изравни. Стрелецът на дортмундци получи пас от неуловимия Дембеле и елегантно копна топката над Оливер Бауман. При подобна комбинация секунди по-късно гостите можеха да стигнат до пълен обрат, но този път Обамеянг шутира слабо.

След днешното равенство Борусия е на 5-о място в класирането с актив от 26 точки, колкото има и Айнтрахт Франкфурт. Жълто-черните имат само две победи на чужд терен.