Наполи писа петица на Каляри в Сардиния, Мертенс с хеттрик (видео)

15:42

Наполи победи Каляри с 5:0 като гост на стадион "Санта Елия" в среща от 16-я кръг на италианската Серия А.

Главен съдия на срещата бе Джампаоло Калварезе.

В герой за гостите се превърна Дрис Мертенс, който на три пъти прониза вратата на Сторари. Неаполитанците откриха в 34-та минута, когато Хамшик даде асистенцията, а Мертенс се озова в прегръдките на своите съотборници.

Хамшик удвои преднината на своя тим в 45-та минута.

Словашкият полузащитник даде своята втора асистенция в мача, шест минути след началото на второто полувреме, когато Пиотр Зиелински отбеляза,     правейки резултата класически.

В 69-та минута Мертенс реализира втория си гол в мача. А три минути по-късно той оформи своя хеттрик. Хамшик пък даде третия си голов пас в мача.

След днешния мач Наполи събра 31 точки и се изравни по точки с Лацио, който се намира на четвъртата позиция. Каляри е на 12-то място с 20 пункта.