Арсенал се изравни с Челси (видео)

19:04

Арсенал победи у дома Стоук Сити, като по този начин топчиите се изравнят на върха във временното класиране на Премиър лийг с отбора на Челси. Чарли Адам откри резултата от дузпа в 29-ата минута. В 42-рата минута Тио Уолкот изравни. Месут Йозил направи обрата пълен в 49-ата. Алекс Иуоби покачи на 3:1 в 75-ата минута.

Първото по-чисто положение бе в 12-ата минута, когато Мустафи изведе много добре Уолкот отдясно. Английският национал стреля по земя, но Грант спаси.

В 28-ата минута грънчарите получиха дузпа, след като Гранит Джака се сблъска с Алън в наказателното поле и напълно излишно удари с лакът в лицето уелсеца, който трябваше да получи и медицинска помощ. Чарли Адам, който днес празнува рожден ден, изпълни точно 11-метровия наказателен удар, давайки аванс на Стоук. Три минути преди почивката Тио Уолкот засече на близката греда остро центриране на Белерин - 1:1.

В 49-ата минута артилеристите стигнаха до пълен обрат. Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира от дълбочина, а Йозил, който бе оставен сам в наказателното поле, прехвърли с глава излезлия напред Грант.

Двайсетина минути преди края Диуф пропиля много добра възможност за гостите, след като бе оставен сам в наказателното поле, но стреля с глава доста неточно. Малко преди това Арнаутович отрави силен удар, който премина над вратата. Подобрението в играта на Стоук в тези минути обаче бе видимо. Чех пък спаси много опасен удар с глава на Крауч след корнер в ползва на гостите. 1/4 час преди края резервата Алекс Иуоби сложи точка на спора. Санчес проби отляво и бе фаулиран, но реферът даде авантаж. Топката стигна до Иуоби, който стреля в далечния ъгъл за 3:1. До края Уолкот пропусна да направи победата на Арсенал още по-изразителна. Грант се намеси добре и спаси в тази ситуация.