Славия закотви Монтана на дъното

15:56

Отборът на Славия записа ценен успех с 2:0 при домакинството си на Монтана в среща от 18-ия кръг на Първа лига, игран на Националния стадион "Васил Левски". Белите стигнаха до победата, след като се разписаха по веднъж в началото и на двете полувремена, а основните "виновници" за това са Николай Димитров и Валери Домовчийски, които реализираха попаденията в срещата.

Първият гол заби Хичо, след като матира Христо Иванов с мощен шут с левия крак. Красивото попадение е първо за бившия играч на Левски с екипа на белите. Интересен факт е, че това е 10-ият различен голмайстор за тима през този сезон. Крайният резултат оформи Домо в 48-ата минута, след като излезе очи в очи с капитана на гостите и с лекота заби четвъртия си гол в шампионата.

Положението в Монтана остава критично. Играчите на Атанас Джамбазки са в серия от четири поредни загуби. Сините остават на последното място в таблицата с актив от едва 8 точки.