ФИФА реши: Без равенства на Мондиал 2026!

11:00

Без мачове, завършили наравно, по време на световното първенство през 2026 година! Такова предложение официално внесе президентът на ФИФА Джани Инфантино. Босът има иновативни идеи за футбола като цяло и не спира да изумява с тях.

Той вече предложи на шампионата на планетата след 10 години да участват цели 48 отбора, разпределени в 16 групи по три. За да се избегне евентуалното уреждане на мачове в предварителните групи, Инфантино иска задължително да има победител в срещата. При равенство в 90-те минути ще се бият дузпи. Не е ясно дали тази идея ще "мине".

Все още предстои изборът на страна домакин, която да приеме най-големия футболен форум след 10 години. Следващите две първенства ще се проведат в Русия и Катар.