Луд мач! Ливърпул профука два гола аванс и се срина срещу Борнемут (видео)

17:35

АФК Борнемут победи Ливърпул с 4:3 на стадион "Виталити" в мач от 14-я кръг на английската Висша лига.

Главен арбитър на двубоя бе Робърт Мадли.

Мърсисайдци доминираха от началото на срещата и постепенно започнаха да създават положения. В 10-ата минута Ориги можеше да открие резултата. Белгиецът, който започна като титуляр за първи път в мач от Висшата лига за този сезон, не успя да засече една топка след остро подаване на Клайн. Първият гол обаче не закъсня. Подаване на Емре Джан изведе Мане и той успя да пусне топката покрай излезлия Боруц. Това е седмо попадение за сенегалеца от началото на сезона.

Две минути по-късно Хендерсън изпрати топката към спринтиращия Ориги. Боруц излезе, а белгиецът го заобиколи и от малък удар намери мрежата за 0:2. В 36-ата минута Борнемут организира първата си по-опасна атака. Станислас подаде на Джошуа Кинг в наказателното поле, а той центрира ниско. Кариус успя да блокира топката, но тя мина опасно близо до лявата греда. Малко по-късно домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като Нейтън Аке падна в наказателното поле след съприкосновение с Фирмино.

Борнемут загуби Жуниор Станислас в началото на второто полувреме. Той получи контузия в глезена след сблъсък с Джордан Хендерсън. На негово място се появи Райън Фрейзър и влизането му моментално се почувства. Той бе фаулиран от Джеймс Милнър в наказателното поле и домакините намалиха на 1:2. Калъм Уилсън бе точен от бялата точка. Ливърпул обаче не позволи дълъг период, в който двубоят да е на кантар. В 64-ата минута Мане навлезе в наказателното поле, задържа топката и я пусна към Джан, който със страхотен удар не остави шансове на Боруц.

Отборът на Юрген Клоп имаше сериозно предимство по отношение владеенето на топката, но при контраатаките на домакините се стигаше до опасности. При една от тях силен удар на Фрейзър бе избит от вратаря на гостите Кариус. При следващата Борнемут намали след попадение на Фрейзър. Ориги сбърка едно подаване пред наказателното поле на домакините, които организираха блестяща контраатака. Уилсън бе изведен отдясно и върна към центъра. Защитниците на Ливърпул не успяха да изчистят топката и Фрейзър я прати в мрежата. Малко преди попадението Артър Боруц за малко да улесни задачата на гостите. Той едвам овладя топката, а технологията на голлинията показа, че тя докосва голлинията с милиметри.

Това бе началото на много силен период за тима на Еди Хауи. Три минути по-късно те изравниха и отново Фрейзър бе основен участник в гола. Той намери Стийв Куук, който овладя топката и я заби във вратата на Кариус. В тези минути защитата на мърсисайдци нямаше представа какво се случва и можеше да получи четвърти гол. Афобе премина през центъра и заложи на силата, но вратарят на гостите излезе и скъси ъгъла.

В последната минута на редовното време след ъглов удар Ориги овладя топката в наказателното поле и опита с красив удар да я насочи, но тя мина над вратата. Пълният обрат стана факт в заключителните секунди, когато Нейтън Ейк реализира и така даде победата на Борнемут. Това е първи успех над Ливърпул в историята на "черешките". И то какъв!