ЦСКА София удари Нефтохимик в Бургас (видео)

19:33

Нефтохимик загуби от ЦСКА София с 0:2 на стадион "Лазур" в среща от 16-я кръг на Първа лига.

Главен съдия на мача бе Ангел Ангелов.

През първата част главните действащи лица много трудно успяваха да създадат нещо смислено пред противниковата врата и головите положения липсваха. Домакините имаха една възможност, но Мариян Огнянов не се възползва от извеждащо подаване в наказателното поле. Халфът овладя топката, но загуби равновесие и не успя да завърши атаката.

"Гостите" пък сътвориха няколко мелета, които не доведоха до успех.

През второто полувреме гостите от София надиграха своя опонент. "Шейховете" бяха под всякаква критика в двете фази и все едно на терена излезе различен отбор. На терена имаше един тим - този на ЦСКА-София.

Първият гол вкара Рафаел Перес с глава в 49-ата минута, след центриране от корнер. В 59-ата Густаво Кулма отбеляза красиво попадение за 0:2. Футболистът направи двойно подаване с Преслав Йорданов и с техничен удар опъна мрежата.

В 70-ата минута Милчо Ангелов изведе Арсенио сам срещу вратаря, но футболисът на "червените" пропусна да направи резултата класически.

Девет минути преди края "шейховете" имаха възможност да намалят, но Любомир Божилов шутира нескопосано от добра позиция.

В заключителните мигове на срещата двата тима си размениха по едно положение, но резултатът остана непроменен.

НЕФТОХИМИК - ЦСКА-СОФИЯ 0:2