Барса едва се спаси от загуба на "Аноета", отмениха чист гол на Реал Сосиедад (видео)

23:46

Реал Сосиедад и Барселона завършиха наравно 1:1 на стадион "Аноета" в среща от 13-я кръг на Примера дивисион.

Главен арбитър на двубоя бе Хесус Жил.

Отборът, воден от Луис Енрике, изигра един от най-слабите си мачове не за сезона, а в последните години. Лео Меси все пак донесе равенството на тима с дежурния си гол. Домакините пък треснаха два пъти гредите, а кристален гол на резервата Хуамни беше отменен заради засада.

В крайна сметка Барселона се спаси от срамна загуба преди голямото дерби на Испания “Ел Класико” следващата седмица. Преди домакинството на Реал Мадрид каталунците изостават на 6 точки от големия си противник в класирането на Ла Лига.

Барселона изигра изключително слабо първо полувреме, в което стреля само два пъти към вратата на домакините. И то неточно. За сметка на това баските направиха куп пропуски пред вратата на Тер Стеген, като Шаби Прието стреля неточно с глава в 15-та и 18-та минута, а след това Карлос Вела и Оярсабал също не успяха да вкарат.

Чак в края каталунците показаха част от арсенала си, като Луис Суарес опита да изненада Херонимо Рули с далечен удар, а малко след това Меси пусна фин пас към Жорди Алба, който обаче не мина за малко.

Така след 45 минути игра Барса регистрира само 2 шута към противниковата врата, като по-слабо първо полувреме беше само това срещу Валенсия през 2014 година, когато тимът стреля само веднъж.

Втората част започна по-добре за каталунците, като в 51-та минута Рули трябваше да спасява опасен удар на Неймар от фаул. Малко след това “Аноета” изригна. Карлос Вела се пребори с Хавиер Машчерано, но ударът му беше спасен от Тер Стеген. Уилян Хосе насочи отбитата топка с глава, а Пике не успя да я отклони от голлинията и я прати в мрежата си - 1:0.

Барса все пак изравни в 59-та минута. Бускетс пусна хубав пас на Неймар, който проби по лявото крило и изпрати топката около точката за дузпата. Там Меси я укроти с едно с едно докосване, а със следващото я прати в мрежата - 1:1. Това беше 16 гол в 11 мача на Меси този сезон. Освен това аржентинецът се разписа в шесто поредно гостуване, в които има 9 попадения. Лео увеличи сметката си на 47 попадения в 47 мача за календарната 2016 година, като има и 25 асистенции.

По-агресивната игра на домакините продължи, но в 65-та минута гол на Луис Суарес беше отменен заради засада.

Подобна ситуация имаше и пред вратата на Барса. В 77-та минута Карлос Вела тресна горната греда с невероятен удар с левия крак. Резервата Хуамни я вкара в опразнената врата, но страничният рефер вдигна флага си. Повторенията обаче показаха, че засада няма.

В 83-та минута домакините удариха още една греда. Карлос Вела отново остави на място Тер Стеген след удар с левачката. Мексиканецът обаче отново нямаше късмет да отбележи. В края резервата Естебан Гранеро можеше и да донесе трите точки за домакините, но стреля мощно над гредата от чиста позиция.

Така, двата тима поделиха точките, но отборът на Реал Сосиедад може да съжалява, че изпусна да спечели.

barca_samuraj
28.11.2016 15:37

Лошо, наистина Луис Енрике подцени отговорността си като наставник, два сезона имаше да вземе класни защитници, не го направи, мислеше си, че може да разчита само на нападение, а всъщност отбор без защита не е отбор. Ако продължаваме така, ще загубим инициативата не само в Испания, а и в Европа. Много точки взехме да губим, отборът има нужда от защита, и то спешно.

stefanBG111
28.11.2016 15:36

Проблема е че и Енрике не знае какво да прави, като стане напечено, липсва му тактическа грамотност, ръководството направи куп грешки, продадохме играчи, които бяха обявени за заместници на някои и взехме дървета като Гомеш и Алкасер. Рафиня, Денис Суарез и Арда Туран защо са резерви. Енрике направи куп грешки и така не си взима поука, и смените са под всякаква критика.

Futbolfen
28.11.2016 10:04

има и слаби мачове титлата се решава май месец, не забравяйте, че барса водиха със 8 точки април/май и титлата се реши последния кръг

selection
28.11.2016 10:42

Сигурно.Ние си вземахме мачове на клизма,но за вас важи същото, даже в по-известна степен.. Гледайте си паницата, а не както винаги в чуждата..

MaLkO_LuD94
28.11.2016 10:35

Абе те много мачове си взеха с клизма ама разликата е че си ги взимат *thumb_up* Ако в последните 3 кръга разликата е 6+ точки това не е решаване на титла *erm*

Futbolfen
28.11.2016 10:29

ама ти кво мислиш, че пътя на реал ще е осеян с рози ли,ето виж хихон ако не бяха изпуснали дузпа във 80мин на бернабеу мача беше Х, ще видиш че титлата ще се реши последните 3 кръга а именно май месец

MaLkO_LuD94
28.11.2016 10:23

Спуквам се от смях като прочета някъде че титлата се решавала май месец и то май само нашите фенове го използват този лаф *erm* С това темпо дето губим точки шампионът може да е известен още Април месец но нищо ние ще решим титлата през май *lol*

john_doe
28.11.2016 06:07

До коментар [@comment 1938588] от [@user Crissstiano]:

Хахахаха лудд *lol*

ComsteR
28.11.2016 00:57

Сина на Симеоне какво причини на Юве....

GaLaxY94
28.11.2016 00:54

С този Х на барса, след седмица Дербито ЕЛ КЛАСИКО ще направо мега успорвано, мега футбол. мега напрежение. Дано да победим!

ComsteR
28.11.2016 00:46

Не бях виждал,скоро някой така да надиграе Барса , Суарез трагичен,Меси бавен,Неймар имаше 2 качествени дрибъла и толкова в защита никви. Бускетс последно време играе от трагично по трагично.

BerbaTheBest
28.11.2016 00:34

Чист гол отмениха на Сосиедад, не заслужавахме и точката даже. Много бездушна игра, 1/2 от играчите само се разхождаха и не се видя никакво желание у тях. Предвид слабата форма и на двата отбора, очаквам Ел Класико да е доста скучно, но ще разберем дали ще е така, чак след седмица, достатъчно време да се вземат нужните поуки.*smile*

28.11.2016 12:18

Нямате загуба, така е, не го оспорвам, но подобно на Барса изобщо не убеждавате с игра. Това имам предвид. Разликата е там, че вие вкарвате положенията, които създавате, а ние не. *smile*

madridista98
28.11.2016 10:06

Аз не смятам, че Реал са в слаба форма, след като нямаме загуба от началото на сезона и скоро разбихме Атлетико като гост *smile* . Така че по- скоро за пръв път от доста време Реал влиза като фаворит в Класикото и при евентуална победа първенството още рано, рано ще се реши. И все пак очаквам Барса да излязат преобразени и да скочат много здраво за победа и да се получи едно много интригуващо дерби с много заряд и много голове и дано да няма съдийски грешки и по- добрият да спечели.

Uigtfri
28.11.2016 00:27

Съгласен съм, че отмениха редовен гол на Сосиедад, но при попадението, с което откриха резултата, имаше фаул на Вела срещу Масчерано. Отделен е въпросът на какво се дължеше слабата ни игра. Със сигурност едната причина е отсъствието на Иниеста. Откакто се контузи, не сме побеждавали с повече от един гол разлика. Другата според мен е в треньора, който и идея си няма какво прави. Надявам се след края на сезона да си стяга багажа и да не го виждаме повече на пейката, защото в противен случай отборът ще тръгне надолу, вместо да надгражда.

crip1
28.11.2016 00:24

Чефо поздравления брат, винаги обективен.

Reyes_de_Europa
28.11.2016 00:20

Не си спомням скоро някой така да е газил Барса. Домакините изтърваха редица чисти положения, а и чист гол им отмениха. Реалния резултат е някъде около 4-1. Следващата седмица реално може да решим първенството, но си мисля че няма да ни се позволи и неслучайно Клос Гомес е назначен за съдия.

crip1
28.11.2016 00:18

Мислех, че Барселона ще си вземат мача с разлика тоя път, не съм предполагал, че такъв отбор може да има комплекс от някой отбор и стадион, но явно освен слабата форма и това го има. 10 години кажи речи не могат да бият на Аноета, звучи невъзможно, но... много силни са си адашите и тоя мач пак направо ги съдраха каталунците. Винаги съм смятал, че Реал има комплексно по-добрия състав, но не мога да се начудя как отбор като Барселона се оставя така без играчи, скоро не ги бяха налягали така контузиите и сега като стана, няма качествени заместници. Естествено аз съм доволен, 6 точки с възможност за увеличаване още следващия мач, определено влизаме спокойни в Класикото, вие му мислете.

Banditos
28.11.2016 00:17

не случайно Барса нямат победа на този стадион от 2007 насам

sakata_97
28.11.2016 00:15

Барселона трябва да е по-доволна от това равенство,не са много отборите които могат да надиграят Барса,ама Сосиедад го направиха и могат да съжаляват че не победиха,дори си мисля че и владеенето на топката е в тяхна полза,което не се случва много често в мач срещу Барселона,Реал Сосиедад определено са много,много добър отбор,мен лично ме впечатлиха със играта и спокойствието си*smile*

jedadaq
28.11.2016 00:12

Пичове, без да звучи като хейт или заяждане, ама другата седмица Барса ако играят така, Реал направо ще се изгаврят с тях.
Но все пак, в тия мачове всичко е възможно. *smile*

MaLkO_LuD94
28.11.2016 00:19

Абе и те не играят нищо разликата обаче е че те си печелят мачовете *erm* Тази година при всички фаворити за ШЛ има спад обаче при нас е най-явен към момента *erm*

Banditos
28.11.2016 00:11

Сосиедат ми направи много добро впечатление,изключително дизциплиниран отбор,не случайно са 5ти в класирането

CFC_H_A_Z_A_R_D
28.11.2016 00:06

Този мач точно Барса не заслужаваха и точката която спасиха.Теорията ми за пореден път може и да се потвърди а именно,че този сезон Реал ще е ШАМПИОН а ако вземат класикото направо могат да развеят бялата кърпа.

Banditos
28.11.2016 00:05

абе я се скрий в някоя дупка,първо това положение въобще нямаше да го има ако съдията преди това не бе свирил фал в полза на Барса

Banditos

само не се напрягай

stefanBG111

Хайде млъкни бе. Писна ми от такива фенове на Барса, тръгнали само да се заяждат. Съдиите ни подариха точката и ограбиха Сосиедад. Ние играхме много слабо и не заслужавахме равен.

Crissstiano

Не просто фаул, а фаул с червен картон *lol*.

Chelsea_bs
28.11.2016 00:08

И чуждите коментатори бяха категорични-Сосиедат са ограбени от съдията. Хайде в дупката, 16-годишен келеш.

lilikoli
28.11.2016 00:04

Тея Сосиедад бая се засилиха,много добър мач направиха и страничния ги закопа яко *nerd*

stefanBG111
28.11.2016 00:03

Скандално съдийство, вече ми писна от грешки на съдиите. Реал Сосиедад заслужаваха победата и повече я искаха от нас. Безумно слаб мач отново играем. Защо на ръководството му беше да привлича дърветата Гомеш и Алкасер, а продадохме Мунир, Тиаго, Фабрегас и Халифович. Бускетс и Гомеш цял мач не могат един пас като хората да дадът, Енрике продължава да ги държи титуляри, не вижда ли че играят слабо особено първия който от миналия сезон нещо му стана. Проблемите в защита идват и от халфовата линия, защото без Иниеста все едно я няма.

Mesut213
28.11.2016 00:00

Бездушна игра, разхождаха се по терена все едно водят с 3 гола и не им пука изобщо за мача...

tishowinner2

Няма да е лошо да се пусне и тема за Лион - ПСЖ ..

Banditos
27.11.2016 23:59

Хаха отменили били,а преди това не свирения фал срещу Меси защо не бе даден,а миналата седмица след като на Барса им отмениха редовен гол и не им дадоха 100% дузпо?Тогава си мълчахте.Колкото за мача бяхме безидейни в атака Сосиедат са много коварен и силен отбор таи година,залсужиха си точката,а с онаи греда в края можеха да спечелят и трите

123321
28.11.2016 14:56

Как успя отново да изкараш, че вие сте по-ощетеният отбор?То бива бива наглост от тебе ама това вече е прекалено.*erm**erm**erm*

MaLkO_LuD94
27.11.2016 23:56

С една дума ТРАГЕДИЯ *erm* Толкова слаб мач от години не помня да сме играли заслужавахме загубата и то с разлика *erm* Всяка тяхна атака беше 3-ма на 3-ма или 4-ма на 4-ма с възможност за гол *smile* Цял мач играем без халфова линия а Пике обира 90% от топките в защита другите са тотални фигуранти *erm* Нещата от мач на мач изглеждат все по-зле днес ни смазаха и само благодарение на страничния взехме точка обаче с тази защита и без халфова линия какво ще правим в класикото не знам само дано да не запишем някоя срамна загуба *erm*

Banditos

Иниеста се връща за мача,но колко ли ще помогне след контузия,вижда се че наистина нямаме център,Серхио Бускетс не го видях дали играе,за всеки случй проверих съставите,наистина е бил там.Меси го видях да се връща дълбоко в нашата половина и да отнема топката което не е типично за отбора