12-ти пореден мач без загуба за Шалке, "миньорите" удариха Дармщат (видео)

18:52
12-ти пореден мач без загуба за Шалке, "миньорите" удариха  Дармщат (видео)

Шалке 04 продължи възхода си в последните седмици и победи Дармщат 98 с 3:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

„Кралскосините“ започнаха сезона по ужасен начин, но в последствие намериха своята игра и вече 12 мача нямат загуба като това бе и пета поредна победа във всички турнири.

Успехът обаче не дойде толкова лесно, след като гостите откриха в 6-ата минута чрез Марсел Хелер, който се възползва от пас на Сандро Сиригу и с чудесен изстрел от близко разстояние реализира за 1:0.

В 25-ата минута Шалке изравни чрез Сеад Колашинац, който получи пас от Максим-Чупо Мотинг и с глава вкара за 1:1.

Малко след това самият Чупо-Мотинг имаше чудесен шанс да направи обрата пълен, но изстрелът му от дузпа излезе в аут

След точно час игра обаче камерунецът все пак реализира, засичайки от въздуха центриране на Макс Майер.

В 87-ата минута Марио Вранчич можеше да изравни с удар от далечно разстояние, но топката мина точно над напречната греда.

Точка на спора сложи Алесандро Шьопф, който в 90-ата минута оформи крайното 3:1 с удар от близко разстояние след пас на Йевхен Коноплянка.

В класирането Шалке е на осмо място със 17 точки, а Дармщат е на 15-а позиция с 8.