Арсенал подчини "черешките", Алексис мушна два (видео)

18:21

Арсенал победи АФК Борнемут с 3:1 на стадион "Емирейтс" в среща от 13-я кръг на английската Висша лига.

Главен арбитър на двубоя бе Майк Джоунс.

В 12-ата минута Арсенал поведе след подарен гол от гостите. Стив Кук отдясно опита да върне към вратаря си, но го направи твърде слабо, Санчес стигна пръв до топката и нямаше проблеми да вкара.

Дебюши пък остана на терена 15 минути, тъй като получи контузия и бе заменен от Габриел. Борнемут заигра добре и в 22-ата минута спечели дузпа за нарушение на Монреал срещу Калъм Уилсън, което бе малко съмнително. Потърпевшият реализира без проблеми и изравни.

Последваха добри минути за гостите, които овладяха топката. Адам Смит стреля опасно с глава, а след това удар на Уилсън бе избит от Чех. Арсенал отговори с неточен шут на Санчес, а след това удар на Уолкът бе блокиран от Брад Смит. Последва и удар в гредата на Алексис в самия край на първата част.

Във втората домакините започнаха добре и в 53-ата минута си върнаха аванса. Аке отклони едно центриране на Йозил към Монреал, който достави отлична топка отляво към далечната греда, където Уолкът засече с глава за 2:1.

Борнемут обаче продължи да играе добре, а Санчес рискуваше да бъде изгонен заради брутално нарушение срещу Артър, но реферът го пожали с жълт картон. В 75-ата минута Монреал игра с ръка при един опит за центриране, но съдията не отсъди дузпа, макар че мнозина други рефери биха посочили бялата точка.

Веднага след това Чех спаси домакините. След корнер топката бе отклонена към Афобе, който засече отблизо, но вратарят някак си успя да избие и да предотврати изравнителен гол.

Последваха напрегнати минути, в които атаките следваха една след друга, преди в 90-ата минута Арсенал да реши всичко. При контра Йозил изведе Жиру в наказателното поле, той върна от аутлинията пред вратата, където Санчес нямаше проблеми да вкара втория си гол в мача и 8-и в Лигата за сезона.

Арсенал – Борнемут 3:1