Дженоа сгази Юве за едно полувреме (видео)

18:04

Дженоа победи Ювентус с 3:1 на стадион "Луиджи Ферарис" в среща от 14-якръг на италианската Серия А.

Главен арбитър на двубоя бе Паоло Мацолени.

Още до 13-ата домакините имаха преднина от 2:0 след попадения на младия Джовани Симеоне. 21-годишният стрелец откри резултата секунди след първия съдийски сигнал и грешка на Леонардо Бонучи, а малко след това вкара страхотен гол с глава. Юве така и не се отърси от шока и в 29-ата минута Алекс Сандро си заби автогол за 3:0 за "моряците".

След това гостите взеха инициативата, но така и не успяваха да застрашат сериозно Матиа Перин. През втората част Макс Алегри пусна на терена и тежката си артилерия в лицето на Гонсало Игуаин, но отборът му стигна само до почетно попадение в 82-ата минута, дело на Миралем Пянич от фаул. Въпреки загубата Юве остава лидер, но вече с четири точки аванс пред Милан.

Рома също може да се доближи на толкова от върха, ако довечера победи Пескара в Рим. Големият успех пък изкачи Дженоа на 9-то място с 19 т.

ДженоаЮвентус 3:1

1:0 Симеоне (3), 2:0 Симеоне (13), 3:0 Сандро (29-а), 3:1 Пянич (82)

Дженоа: Перин, Ицо, Бурдисо, Муньос, Лазович (68-Еденилсон ), Ринкон, Кофи, Лаксалт, Ригони (87-Гапке), Симеоне, Окампос (89-Бираски)

Ювентус: Буфон, Бонучи (33-Ругани), Бенатия, Лихтщайнер (54-Игуаин), Алвеш, Сандро, Кедира (71-Стураро), Ернанес, Пянич, Куадрадо, Манджукич