Астана обърна АПОЕЛ у дома (видео)

20:43

Астана на Станимир Стоилов извоюва важна домакинска победа с 2:1 над лидера АПОЕЛ Никозия в среща от Група "В" на Лига Европа, с което запази шансове за продължаване напред. Тимът на българския специалист губеше с 0:1 след почти час игра, но все пак успя да постигне обрат.

В 31-ата минута Йоргос Ефрем вкара за кипърците, в които редици 90 минути записа Живко Миланов. В ответната атака обаче защитникът на гостите Иняки Астис получи директен червен картон за задържане на озовал се сам срещу вратаря футболист. Това предопредели развитието на срещата и Астана наложи натиск.

В 57-ата минута вратарят на АПОЕЛ Бой Ватерман спаси сигурен гол след удар на Джордже Деспотович от няколко метра, но две минути по-късно сгреши левашки, изпускайки топката в краката на Марин Аничич за 1:1. Деспотович се реваншира с победно попадение шест минути преди края, с което тимът от Казахстан събра 5 точки. По-късно тази вечер Олимпиакос приема Йънг Бойс в другия двубой от групата.

В последния кръг Астана ще гостува на швейцарците.