Няма такъв мач! Дортмунд и Легия си вкараха общо 12 гола и счупиха головия рекорд в ШЛ (видео)

00:01

Борусия Дортмунд победи Легия Варшава с невероятното 8:4 на стадион "Сигнал Идуна парк" в среща от петия кръг на група F от Шампионската лига.

Главен арбитър на двубоя бе шведът Мартин Строембергсон.

Новият формат на Шампионската лига, който стартира през 90-те години на 20-и век, не помни толкова попадения в една среща. Досегашният рекорд държаха Монако и Депортиво Ла Коруня, който направиха 8:3 преди 13 години.

През първата част бяха отбелязани цели седем гола и то до 32-ата минута. Връщайки се назад в историята, последно седем попадения за едно полувреме си вкараха Монако и Депортиво Ла Коруня през 2003 година, като седмият падна в 45-ата. Тази вечер във Вестфалия гостите взеха аванс с гол в десетата минута. Александър Прийович се разписа с красив удар от 15 метра.

В рамките на едва три минути, между 17-ата и 20-ата, дортмундци нанизаха три гола. Шинджи Кагава се разписа за 1:1 и 2:1 само за 77 секунди. Първо Усман Дембеле центрира към далечната греда, а японецът отбеляза с глава. Дембеле асистира и за втория гол, като този път Кагава реализира с крак от 12 метра. Нури Шахин беше точен след лошо излизане на вратаря при центриране на Марко Ройс.

В 24-ата Прийович направи 3:2 след ниско насочване по диагонала. В 29-ата Дембеле беше точен с изстрел от 16 метра, като вратарят игра с топката, но неуспешно. В 32-ата завърналият се след контузия Ройс направи 5:2 след добра колективна акция и насочване отблизо.

Дъждът от голове продължи и след почивката. В 52-та минута Марко Ройс наниза 6-то попадение във вратата на поляците. Пет минути по-късно Качурчук вкара трети почетен гол за Легия.

В 81-та минута Фелих Пашлак заби седми гол за Дортмунд, но две минути по-късно Неманя Николич преодоля стража на жълто-черните и резултатът стана 7:4. Марко Ройс оформи хеттрика си и крайното 8:4 в последните секунди на срещата.