Барса развинти Атлетик и вдигна Суперкупата (видео)

00:51
Европейският клубен шампион Барселона буквално развинти Атлетик Билбао с 3:0 във втория финален мач за Суперкупата на Испания. Каталунците бяха спечелили първата среща с 2:1 на "Сан Мамес", но въпреки това момчетата на Пеп Гуардиола се хвърлиха в атака от първите минути на мача реванш.

През първата част "блаугранс" доминираха, но не стигнаха до гол. Пет минути след почивката Златан Ибрахимович хвърли брилянтен пас към Лионел Меси, който по елегантен начин финтира персоналния си пазач и с десния крак от малък ъгъл матира стража на гостите.

В 68-а минута Меси намери Даниел Алвеш в пеналта на гостите, бранителят бе спънат от играч на "баските" и реферът отсъди дузпа. Лионел Меси със зрелищен удар покачи на два на нула от бялата точка.

Влезлият като резерва Боян Къркич пък успя да открадне една топка от защитата на Билбао само четири минути след попадението на аржентинеца. Боян заобиколи вратаря и с небрежно докосване направи резултата класически.

В последните минути срещата се доиграваше в бавно темпо и така в крайна сметка Барселона спечели Суперкупата на Испания с общ резултат 5:1.

Барселона - Атлетик Билбао 3:0

1:0 Меси 50-мин
2:0 Меси 68-мин (д)
3:0 Къркич 72-мин

Барселона:
Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Максуел, Яя Туре, Кейта, Шави, Меси, Анри, Ибрахимович

Атлетик Билбао: Ирайсос, Ираола, Ечебария, Устариц, Койкили, Орбайз, Гурпеги, Лопез, Габилондо, Ечеберия, Де Керио

Cris_7
24.08.2009 17:07

Барса тази година пак ще са над всички ! ВИВА ЛЯ БАРСА

pet_14
24.08.2009 14:25

Примера Дивисион po TВ + ( тя се излъчва от Булсатком )

sasedq
24.08.2009 13:25

TigerJK като не знаеш защо се обесняваш ? Предния сезон мачовете от Примера ги даваха по Спорт 7.Така ще бъде и този сезон лошото е че просто не всички имат телевизията.ТВ7 изпъчва повече мачове от италиянското първеснтво и много рядко от Примера.

TigerJK
24.08.2009 11:52

най-вероятно по ТВ 7, поне предния сезон бяха там, а и сега даваха мачовете за суперкупата

alex_su
24.08.2009 11:19

по коя тв ще дават мачовете от премиера ?

CampNou
24.08.2009 10:08

Добре е че почваме сезона с трофей и го печелим със типичната мн добра игра.Ибра му трябва още време да влезе в ритъм но се вижда че направили го ще става страшно за противниковите защити *joking*

TigerJK
24.08.2009 09:51

ми zerocgti ако си гледал мача това "развинти" ще ти се стори много меко казано *joking*

moby82
24.08.2009 09:40

МОМЧЕТА БАРСА ПАК ЩЕ ВЪРШЕЕ ТОЯ СЕЗОН! *smile* Real Педрит не ги виждам кво ще правят срещу Барса ,може би пак 6-2 *lol*

kilersss
24.08.2009 09:25

С такава игра на Барса просто невиждам как Реал М може да ги спре и тая година да вземат купата *joking* *thumb_up*

zerocgti
24.08.2009 08:44

Извинете, ама коя сериозна медия ще използва глагол "РАЗВИНТИ" в заглавие на своя новина? Това показва несериозно отношение към работата и селски (или поне жаргонен) стил на писане ... Много умно, няма що.

bastard_
24.08.2009 06:59

с голям интерес чакам старта в 'Примиера' ,според мен ще гледаме един несигурен и неокомплектован тим на Реал в първите им мачове

josephbg
24.08.2009 06:05

"1 курав защитник до Метцелдер" хич няма да им е достатъчен за която и да е титла този сезон *joking*

BOTEV1912_
24.08.2009 02:36

не мога да разбера интер за кво ги слагате сред фаворитите в ШЛ

maistorinho
24.08.2009 02:34

както се казва-всичко е относително,мач с мача не си приличат Реал не е Ат. Билбао...Аз съм фен на Реал ,но мога да призная ,че има мачове ,в които Барса играе наистина впечетляващо...Мисля ,че машината на Реал не може да се получи така добре комплектована,С тези двамата на един и същи терен-един и същи отбор:Кака и Роналдо,и двамата са по-скоро соло играчи ,като Роналди си беше "ЛАКОМИЯ",сега е малко по-добре ,научиха го да подава...Кака от друга страна също е 1vs1 тип ,но и комбинативен с поглед над играта.И така... Не ги виждам на с един и същи екип.Бензема не го коментирам,защото според мен е леко надценен и няма да успее да се аклиматизира към отбора и съответно да се наложи-очаквайте го на пазара другото лято -той няма неустойка ,като на К.Роналдо и ще си замине ей така.При Барса нещата са малко по-друго яче-имат си един признат лидер:Меси,но не той не носи отбора на гърба си ,просто има моменти изключителни изяви ,които му дават предимство...Сработен отбор са "Каталунците" ,само ще съжеляват за Ето'о,беше много сърцат и освен това имаше нюх към гола.

lubo_krika
24.08.2009 02:19

Наслаждавах се на всяка една игрова минута на мача,с изключение само на последните 10,когато те просто си доиграха срещата.Дали Реал може да направи нещо срещу тази игра незнам и немога да коментирам,но лично мое мнение е,че могат да стигнат най-много до хикса.Ибрахимович все още не е влязъл в ритъма на играта,но и затова има време.А колкото до дузпата си мисля,че я имаше но и да не я беше свирил пак щеше да има гол,но на Ибрахимович ако не се лъжа.Къркич обаче малко се подигра с този гол.А колкото до първенството нека по-добрия да победи без съдийско подпиране и т.н.Който може си го може *thumb_up*

cesekarchetooo
24.08.2009 02:11

Реал вдигат титлата тоя сезон. Абсолютен хегемон ще станат с тоя отбор, само им трябва 1 курав защитник до Метцелдер, но и това не е проблем при наличието на дефанзивни халфове като Алонсо. В ШЛ ще е интересно, заформя се битка между Реал, Барса, Манчестър, Байерн М, и евентуално Юве, Интер и Челси. Интересен сезон ни чака. *smile*

iksvel
24.08.2009 02:02

Грешите, момчета. Реал могат да бият Барса...ако ги купят *joking*

radenberger
24.08.2009 01:21

честито на всички фенове на БАРСА и да им пожелаем успех в следващия мач с Шахтъор а реал м ги забравете няма смисал да ги коментираме просто не си заслужава

Barca_fen112
24.08.2009 01:08

Честито на всички каталунци.Развинтихме както е написано Билбао,без много зор ги скапахме.MeToDueB каза всичко за мача ,а на мен леко ми стана жал за Вилбао ,че Боян така ги унизи *joking* А мадридчани пригответе се да бъдете унизени на величествения Камп Ноу по по-гаден начин и от този *devil* И ПАК ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ФЕНОВЕ

24.08.2009 01:01

добър дебют на Ибра, но трябва да се сработи още повече със стила на Барса и запазената марка "пасове зад защитата" *smile* Атлетико имаха един удар за цял мач, а Барса една дузина, без момчетата да си дават много зор. Имаше и доста пропуски за нашите любимци, но и 3 гола не са малко. Струваше ми се, че нямаше дузпа, но така и така .. топката отиваше в Ибра, който я вкара .. (вече беше свирена дузпата)