Левски натупа Монтана в Ловеч (видео)

19:37

Левски победи Монтана с 3:1 на градския стадион в Ловеч в среща от 14-я кръг на Първа лига.

Главен арбитър на мача бе Ангел Ангелов.

остите започнаха по-активно мача и на два пъти Галин Иванов се оказа на чиста позиция, но не успя да нанесе удар, който да затрудни Христо Иванов. Божидар Краев също пробва мерника си преди срещата да бъде спряна за десетина минути заради димки. В крайна сметка по-дейната игра на "сините" се увенча с успех в 31-ата минута. Тогава пробив на Иванов намери в наказателното поле Антонио Аниете, чийто удар бе блокиран от Шоко, но при добавката Краев откри.

В 41-ата минута обаче домакините изравниха. Сергей Георгиев свали топката към Костадин Дяков, който с прецизен и силен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Боян Йоргачевич.

В 60-ата минута "сините" отново излязоха напред след страхотен гол на Димитър Пиргов. При едно изпълнение на корнер Мехди Бурабия намери бранителя на чиста позиция в наказателното поле, който без да се бави със странична ножица простреля вратаря. Преди да се оплете в мрежата, топката се срещна и в горната греда, което придаде допълнителен ефект на попадението.

МОНТАНА - ЛЕВСКИ 1:3

0:1 Краев (31)
1:1 Дяков (41)
1:2 Пиргов (60)
1:3 Мицански (90)

МОНТАНА: Христо Иванов, Шоко, Иван Михов, Диарасоуба Бамба, Христос Контохристос, Костадин Дяков, Георги Коруджиев, Сергей Георгиев, Петър Атанасов, Фернандо Силва, Стивън Петков

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Веселин Минев, Димитър Пиргов, Александър Александров, Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Галин Иванов, Антонио Аниете, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи