\"Шпорите\" излъгаха \"чуковете\" на \"Ъптън Парк\" в страхотен мач

17:46
Отборът на Тотнъм успя да спечели лондонското дерби срещу тима на Уест Хям с 2:1 на стадион "Ъптън Парк". Гостите стигнаха до победата след като изоставаха в резултата с 0:1, но в крайна сметка обърнаха мача.

"Чуковете" поведоха в резултата в началото на второто полувреме след страхотно изпълнение на Карлтън Коул. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и от воле изпрати страхотен удар към Карло Кудичини, който явно беше не подготвен и пусна топката зад гърба си. Голмайсторът на Уест Хям се превърна в грешник само 5 минути по-късно. Коул върна една топка към собственото си наказателно поле с цел да намери някой от защитниците, но вместо това изведе Джърмейн Дефоу и нападателя не сгреши за 1:1. В 79-а минута Аарън Ленън даде победата за гостите след премерен удар в десния ъгъл на Робърт Грийн.

Тотнъм прави феноменален старт във Висшата лига след като от три мача има записани три победи.

Уест Хям - Тотнъм 1:2

1:0 Коул 49-мин
1:1 Дефоу 54-мин
1:2 Ленън 79-мин

Уест Хям: Грийн, Флобер, Колинс, Ъпсън, Спектър, Нобъл, Паркър, Колисън, Хименес, Коул, Станислас

Тотнъм: Кудичини, Чорлука, Басонг, Кинг, Асу - Екото, Ленън, Хъдълстоун, Паласиос, Модрич, Кийн, Дефоу