ПСВ обърна НАК Бреда, Манолев с две асистенции

17:24
Отборът на ПСВ Айндховен победи доста трудно гостуващия тим на НАК Бреда в среща от холандската Ередивизи с 3:1. Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за "филипсите" и се отчете с жълт картон в 30-а минута и две аиситенции.

Домакините изоставаха в резултата само след осем минути игра след като НАК отбеляза гол дело на Едвин де Грааф. Цяло първо полувреме Манолев и компания не намериха път към вратата на гостите и се оттеглиха с гол пасив на полувремето. През втората част ПСВ излезе крайно мотивиран и успя да обърне резултата. В герой за "филипсите" се превърна резервата Данни Куверманс, който се появи на полувремето и се разписа на два пъти в 63-а и 73-а минути. Пъврата асиситенция за гола на тарана бе на българския национал, който беше неуморим по дясното крило. Точка на спора сложи Ибрахим Афелай в последната минута на срещата, който също получи извеждащ пас от Манолев.

ПСВ доигра срещата с човек по-малко след като защитникът Франсиско Хавиер Родригес видя червеният цвят в 79-а минута.