ЦСКА оглави \"А\" група след разходка срещу Спортист Своге

18:34
ЦСКА победи само с 2:0 Спортист Своге в мач от третия кръг на "А" група. "Червените" не си даваха много зор, но въпреки това можеха да вземат срещата с поне още два гола. След този си успех вицешампионите оглавиха "А" група с пълен актив от девет точки  и голова разлика десет на нула.

Любослав Пенев започна срещата в схема 4-4-2. Дебют за "армейците" направи Апостол Попов, който партнираше на Кирил Котев в центъра на отбраната, а Иван Иванов бе оставен извън групата на "червените" за тази среща.

Йордан Минев и Павел Виданов окупираха позициите на крайните бранители, а Светослав Петров и Тодор Янчев бяха дефанзивните халфове на ЦСКА. Маркиньос действаше отляво в полузащитата на "армейците", а Йордан Тодоров - отдясно.

Спас Делев и Иван Стояновпък бяха двете изявени остриета на "червените".

Мачът започна в бавно темпо, като възпитаниците на Любо Пенев веднага притиснаха съперника си в неговата половина. Логично, още първото сериозно положение пред вратата на Кючуков се превърна в гол. Янчев изведе Маркиньос сам срещу вратаря и бразилецът с прехвърлящ удар отбеляза.

До края на полувремето Спас Делев и Йордан Тодоров направиха два невероятни пропуска. Все пак, в четиридесет и петата минута Делев нахлу отляво и центрира за Тодоров, който на празна врата този път не сбърка и даде заслужена преднина от две попадения на своя тим.

През второто полувреме мачът буквално се доиграваше, като играчите на ЦСКА се опитаха да зарадват трите хиляди свои фенове на стадион "Славия" с още едно попадение, но след почивката атаките на "армейците" не се получаваха.

В състава на символичните домакини единствено Семерджиев и резервата Стойчо Младенов показаха искрица ентусиазъм. Въпреки това, Иван Караджов скучаеше на вратата на ЦСКА и логично и в този двубой младият страж опази мрежата си суха.

Спортис Своге - ЦСКА - 0:2

0:1 - Маркиньос - 13 мин
0:2 - Тодоров - 45 мин

Спортист Своге: 27. Кючуков, 2. Бачков, 6. Л.Младенов, 33. Димов, 23. Харизанов, 77. Чакъров, 20. Чипев, 7. Ив.Димитров, 10. Н.Цветков, 8. Н.Иванов, 9. Антонов

ЦСКА: 12. Караджов, 2. Виданов, 6. Котев, 19. Попов, 52. Минев, 5. Янчев, 14. Петров, 30. Тодоров, 28. Маркиньос, 73. Ив.Стоянов, 77. Делев