Италия и Германия с безголово дерби

00:04

Италия и Германия направиха нулево равенство в приятелски мач, игран на на "Сан Сиро". Два от колосите на европейския и световен футбол си дадоха среща само няколко месеца след драматичния четвъртфинал на Евро 2016, спечелен от Бундестима след дузпи. Този път обаче голове нямаше, а зрителите останаха разочаровани от прекалнео предпазливата игра на двата тима.

Селекционерът на "Скуадра адзура" Джампиеро Вентура заложи на схемата 3-4-3 за разлика от двубоя срещу Лихтенщайн преди няколко дни, когато избра екстравагантното 4-2-4. Андреа Белоти, Чиро Имобиле и Едер оформиха триото в предни позиции, а редом до Леонардо Бонучи в защитата действаха Даниеле Ругани и Алесио Романьоли. Шанс в средата на терена получиха Матеро Дармиан и Марко Пароло.

Йоахим Льов също даде шанс на някои млади играчи, сред които Юлиан Вайгъл, Леон Горетцка и абсолютния дебютант Яник Герхарт от Волфсбург. Титуляр за Бундестима бе и Йошуа Кимих.

Преди този мач съперниците се бяха срещали общо 34 пъти, при баланс от 15 победи за Италия, 8 за Германия и 11 равенства. Любопитното е, че първият мач помежду им също е бил в Милано през 1923 година, когато домакините печелят с 3:1.

Първото полувреме не предложи много интересни моменти пред двете врати. Джанлуиджи Буфон спаси удар на Горетцка, а Бернд Лено се справи с коварен изстрел на Даниеле Ругани. Германският страж се намеси прекрасно още веднъж, когато изпревари Имобиле и предотврати сигурен гол. Гостите отговориха с остро центриране на Томас Мюлер, но Буфон внимаваше и не позволи топката да стигне до Илкай Гюндоган. Малко по-късно халфът на Манчестър Сити тества рефлекса на ветерана, но и този път Буфон беше безгрешен.