Локо Пловдив смачка Македония със 7:0

20:57

Представителният отбор на Локомотив Пловдив победи със 7:0 Македония ГЖП (Скопие) в контролна среща, играна днес от 14:00 на Лаута. Головете за разгромния успех отбелязаха Георги Чукалов (27’), Бирсент Карагарен (33’), Дани Кики (42’, 85'), Веселин Марчев (60’, 70', 75').

Неофициален дебют за Локомотив направи 15-годишния юноша Еяд Хамуд. Той остана на терена до 56-та минута, когато бе заменен от Мартин Камбуров.

Двубоят започна равностойно, а в началните минути липсваха положения пред двете врати. Резултатът бе открит в 28-ата минута. Мартин Райнов изведе Георги Чукалов, който с точен шут вкара гол за 1:0. Десет минути по-късно Димо Бакалов проби по лявото крило и центрира към малкия пеналт. Там Бирсент Карагарен засече от въздуха с десния крак за 2:0. В 44-та минута Дани Кики се разписа за 3:0 след подаване на Иван Горанов.

Превъзходството на Локомотив продължи и през втората част, като влезлият на смяна Веселин Марчев реализира хеттрик. В 60-ата минута той отбелязва първия си гол след подаване на Симеон Райков. Пет минути по-късно отново той покачи на 5:0. В 70-ата минута Марчев вкара третия си гол в срещата за 6:0 след като прехвърлящия му удар се озова във вратата на съперника. В 85-та минута Дани Кики фиксира крайното 7:0.

Съставът на Локомотив: Кристиян Кацарев (46' Илко Пиргов), Валери Христов (37' Пламен Крумов), Павел Виданов (2' Ивайло Марков), Димитър Везалов (61' Кирил Котев), Димитър Велковски (61' Ванчо Траянов), Мартин Райнов, Стефан Йевтоски (37' Иван Горанов), Георги Чукалов (31' Дани Кики), Димо Бакалов (46' Веселин Марчев), Бирсент Карагарен (46' Симеон Райков), Еяд Хамуд (56' Мартин Камбуров).