Франция обърна Швеция и завоюва първото място (видео)

00:08

Европейският вицешампион Франция записа трудна победа като домакин на Швеция и оглави група "А" на квалификациите в Стария континент за Световното първенство в Русия през 2018 година. Петлите спечелиха на "Стад дьо Франс" с 2:1, въпреки че изоставаха в резултата след близо час игра.

След нулево първо полувреме, Емил Форсберг изведе Тре Конур напред в резултата в 56-ата минута, но възпитаниците на Дидие Дешан отговориха светкавично и секунди по-късно Пол Погба възстанови равенството.

Победата на световните шампиони от 1998 г. донесе Дмитри Пайе, който оформи крайното 2:1 в 65-ата минута на срещата.

Така Франция излезе начело в групата с актив от 10 точки. Швеция пък остава на 2-ра позиция със 7 пункта. В тази група се намира и тимът на България, който в неделя приема Беларус на националния стадион "Васил Левски".

All Goals & highlights - France 2-1 Sweden 11... by mohtv