И Сливен се подигра с поробения Ботев

20:03
  Сливен стана поредният отбор в "А" група, който записа убедителна победа срещу формацията на Ботев Пловдив, притежавана от Димитър Христолов.

"Войводите" в бавно темпо постигнаха успех с 3:0, която обаче едва ли ги е зарадвала особено много, като се има в предвид несъстоятелността, в която се намират "канарчетата" заради своя собственик.

Попаденията за сливналии паднаха в първите 24-и минути на срещата, като след това домакините решиха да не мъчат юношите от Пловдив. Христов откри резултата още в 4-а минута, а Вергилов си вкара автогол в 16-а минута. Седем минути по-късно бившият халф на Славия и Локомотив Мездра Илия Илиев направи резултата класически.

Така пловдивчани продължават да нямат спечелена точка след първите си мачове в родното първенство, а "воеводите" се измъкнаха от дъното и вече имат четири пункта.