Херта влезе в тройката след класика над Борусия М'Гладбах

09:46

Отборът на Херта Берли победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:0 в първи мач от 10-ия кръг на Бундеслигата, игран на Олимпиящадион в Берлин.

В герой за столичани се превърна котдивоарският нападател Саломон Калу, който отбеляза и трите попадения. Бившият играч на Челси откри резултата в 18-та минута с глава след много добро центриране на Нитчел Вайзер, а 15 минути по-късно се възползва от груба грешка на отбраната на гостите, за да удвои преднината на своя тим. Малко преди края Калу оформи своя хеттрик след нова асистенция на Вайзер.

По този начин Херта продължи със силното си представяне от началото на сезона и се изкачи до 3-то място в класирането с 20 точки, докато Борусия е на незавидната 11-та позиция с актив от 12 точки.