Арсенал вкара четири на Помпи и оглави Висшата лига

18:55
Отборът на Арсенал победи с 4:1 тима на Портсмут в среща от 3-и кръг в английската Висша лига играна на "Емирейтс Стейдиъм".

Въпреки че първото полувреме приличаше повече на махленската игра гол-вратар, "артилеристите" успяха да вкарат само две попадения. Резултата откри Абу Диаби, който получи много удобна топка на границата на наказателното поле от Едуардо Да Силва и със страховит шут я прати зад Дейвид Джеймс в 18-а минута. Само четири минути по-късно отново Диаби се оказа в прегръдките на своите съотборници след като завърши по брилянтен начин контраатака на домакините, която свари неподготвена защитата на Помпи.

В 37-а минута Юнес Кабул намали резултата противно на всякаква логика. Централният защитник надскочи Мануел Алмуния и вкара топката в мрежата на испанеца, а главния съдия не сметна за необходимо да отсъди фаул в нападение.

През втората част лондончани продължиха да доминират и стигнаха до нови две попадения. Централният бранител Уилям Галас доказа добрата си игра в противниковото наказателно поле и вкара трети гол за Арсенал в 51-а минута. Бранителят отбеляза доста странен гол, по-странен дори и от този през седмицата срещу Селтик в Шампионска лига. Френският защитник прати топката за Дейвид Джеймс след пас на Вермаелен и удар с лице. Заменилият на почивката Франсеск Фабрегас, уеслки национал Аарън Рамси оформи крайното 4:1 в 69-а минута.

Дейвид Джеймс от състава на гостите направи страхотен мач след като спаси около 7-8 чисти голови положение, открили се пред домакините преди да бъде заменен в 75-а минута.

Арсенал - Портсмут - 4:1

1:0 - Диаби - 18 мин
2:0 - Диаби - 22 мин
2:1 - Кабул - 37 мин
3:1 - Галас - 51 мин
4:1 - Рамси - 69 мин

Арсенал: Алмуния, Гибс, Вермаелен, Галас, Ебуе, Диаби, Денилсон, Фабрегас (Рамси \'46), Аршавин (Мерида \'71), Ван Перси, Едуардо (Бендтнер \'71)

Портсмут: Джеймс (Бегович \'75), Дистен, Белхадж, Кабул, Уилсън (Антъни Ванден Боре \'70), Крънчар, Мълинс, Мокоена, Кану (Хъджънт \'67), Пикион, Утака