Локо Пловдив отстрани лесно Оборище

20:05

Отборът на Локомотив Пловдив продължава напред за Купата на България, след като надигра с 6:0 втородивизионния Оборище Панагюрище. С този успех смърфовете намират място сред последните осем отбора, които ще се борят за трофея.

Двубоят започна с натиск на смърфовете. Още  в 12-ата минута Димо Бакалов опита двойно подаване в наказателното поле. Топката рикошира в защитник на Оборище и попадна в Симеон Райков, който не сгреши и вкара първия гол в двубоя.

В 18-ата минута Георги Вълчев получи топката в наказателното поле и с удобния си десен крак намери мрежата. В края на първата част и Мартин Камбуров записа името си сред голмайсторите.

Второто полувреме стартира с по-добра играта на доманите. В 61-ата минута Симеон Райков вкара четвърти гол във вратата на Оборище. В 83-ата минута Карагерен шутира от дистанция и направи резултата 5:0. Три минути по-късно и младият Димитър Велковски се разписа. Това бе и последна интересна ситуация в сблъсъка.