Ливърпул докосна първото място (видео)

23:01

Ливърпул победи с 2:1 Уест Бромич Албиън на "Анфийлд", но пропусна възможността да излезе на първо място поне за около 24 часа. Това щеше да се случи, ако мърсисайдци бяха спечелили с два или повече гола разлика.

Домакините поведоха точно с толкова след попадения на Садио Мане (20') и Филипе Коутиньо (35'), а в началото на втората част пропуснаха още няколко чисти положения. Така се стигна до 81-вата минута, когато Гарет Макоули намали след корнер пред вратата на Лорис Кариус.

Въпреки че не излезе на върха, Ливърпул се изравни по точки с лидера Арсенал и увеличи серията си без загуба на девет мача във всички турнири.