Локо Пловдив и Дунав поделиха точките

21:24

Локомотив Пловдив и Дунав 2010 Русе завършиха наравно 0:0 в първи мач от 11-ия на Първа лига. Двата тима изиграха много равностоен двубой на стадион "Лаута" в Пловдив, който логично завърши без победител.

През първата част по-активният отбор на терена бе този на домакините. Играчите водените в този мач от Христо Колев и Александър Тунчев имаха няколко отлични възможности за гол, но със сериозни пропуски пред противниковата врата се отличиха Дани Кики и Веселин Марчев.

След почивката инициативата бе на страната на драконите, които също на няколко пъти бяха много близо до попадение. Най-сериозната възможност за гол за гостите дойде в 49-ата минута, при която Веселин Марчев трябваше да изчисти топката от голлинията.

След днешното равенство Локомотив прекъсна негативната си серия от две поредни загуби в първенството. Смърфовете остават на деветата позиция с 13 точки, докато Дунав е трети с 19 пункта.