Юнайтед сгази Фенербахче, Погба вкара два (видео)

00:19

Манчестър Юнайтед победи Фенербахче с 4:1 на стадион "Олд Трафорд" в среща от третия кръг на група А от турнира Лига Европа.

Главен съдия на мача бе французинът Беноа Бастиен.

Червените дяволи получиха право да изпълнят дузпа в 31-та минута. Хуан Мата бе фаулиран в наказателното поле от Симон Кяер и реферът посочи бялата точка. Датският бранител получи официално предупреждение. Пол Погба пое отговорността да изпълни наказателния удар и реализира.

Секунди по-късно съдията отсъди втора дузпа за домакините. Мата намери Марсиал на чиста позиция в пеналта, а Озбайракли фаулира френския нападател. Потърпевшият стреля от бялата точка и не остави шансове на Демирел.

В последните секунди на първата част Пол Погба направи резултата класически с красив удар от над 20 метра. Възпитаниците на Жозе Моуриньо убиха всякаква интрига още през първата част.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. С красиво попадение за Юнайтед. Уейн Рууни намери Джеси Лингаард, който с шут от дистанция пласира топката в долния ъгъл на Волкан Демирел.

Седем минути преди последния съдийски сигнал бившият нападател на Юнайтед Робин Ван Перси реализира почетен гол за турския гранд. Емануел Еменике центрира отляво и холандският нападател реализира. Ван Перси получи овации от домакинските фенове, които демонстрираха, че изпитват много позитивни емоции към него.

Така бе оформен и крайният резултат. Юнайтед добави нови три точки в актива си. В другия мач от групата Фейенорд победи Заря с 1:0 на свой терен. Така, холандският колос и червените дяволи си поделят първото място в групата с по 6 точки. Фенербахче има 4, а украинският тим е последен с 1 спечелен пункт до момента.

Състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Шоу, Бейли, Смолинг, Дармиан, Погба, Карик, Марсиал, Мата, Лингаард, Рууни; Резерви: Рохо, Депай, Ибрахимович, Рашфорд, Ромеро, Фосу-Менса, Фелайни

Фенербахче: Демирел, Шкъртел, Кяер, Ван Дер Вил, Калдирим, Озбайрак,Топал, Соуза, Шен, Потюк, Ван Перси; Резерви: Кайбаши, Чивелек, Еменике, Фабиано, Коча, Стох

kermo
21.10.2016 14:55

Заслужена победа на Юайтед.Можеха и с повече да бият.Много безидейна игра на Фенерите.Президента трябва да се маха,за да се спре с глупостите относно състава.Спешно трябва да се вземе градивен халф...

Ordinary
21.10.2016 11:23

Добре , че им дадоха 2 измислени дузпи на манафите , иначе...

Red_Manc
22.10.2016 11:45

Толкова си и гледал мача, льохман.

vipara21
21.10.2016 18:10

Просто човека гледа да си вдигне самочуствието, преди да ги натупаме в Неделя *smile*

Juan33
21.10.2016 15:59

2 измислени дузпи? Ти кой мач гледа? Може би някой друг, дузпите си бяха факт, контакт имаше и при двете ситуации.

NoDiggity
21.10.2016 00:51

По-голям кеф ми беше да видя РвП да вкара и да го аплодира целия стадион барбар със Фърги, отколкото самите голове и резултат. Не знам дали съм единствения *smile* Много ме е яд, че вече не е при нас, но за жалост е на годинки и няма как просто. Иначе добра игра показахме, очаквам обаче коренно различна в мача с Челси и максимум 2-3 атаки за цял мач да имаме.

Ginekologaa
21.10.2016 09:59

*cry**cry**cry*

Mukovd
21.10.2016 01:36

по миналата година на Стамфорд Бридж когато Моу не им беше трениор, едвам едвам взехме равен с 90-тата минута гол на Коста иначе го губехме тоя мач.

CFC_H_A_Z_A_R_D
21.10.2016 00:58

Ти си един лош пример за фен на Челси.После защо сме били най-нахалните и наглите???

varvarin86
21.10.2016 00:54

Няма как...на Стамфорд Бридж освен Х да вземете друго няма ..добре,че Моу ви е треньор че да очаквате нещо..иначе от ясно по-ясно е...Очаквам Юнайтед да паркират автобуса и равен

REVOLUTION_
21.10.2016 00:39

Ман Юн. и Арсенал практикуват най-красивия футбол от английските отбори.

varvarin86
21.10.2016 00:36

Фен на Челси съм,но ето този Юнайтед искам да виждам,а не онези араби от Шити и измесления им тренер,който е голям заради Меси и Барселона.Искам старата Висша Лига с Челси,Юнайтед и Ливърпул....тогава беше интересно.Може някой да ме опрекнат но Моу е голям треньор и Юнайтед спечели с него...По-Добре Моу отколкото тоя Чеп

Amateur2017
21.10.2016 11:20

И аз я искам. А тя беше Ливърпуул, Арсенал и Юнайтед. Челси бяха някакво си симпатично отборче, което чат-пат правеше по нещо мааалко по-добро. Сити пък бяха асансьори между ВЛ и Първа дивизия. Та, "новата" ВЛ започна от 2004г. с Абрамович и после арабите. Та, и аз искам старата.

extol
21.10.2016 10:29

В "старата Висша лига" Челси не бяха фактор *smile*

petko9305
21.10.2016 00:17

Добър мач, но Депай нещо много слабо играе.
Явно нещо лети и фантазира Депай.
Очаквам моето минусче като на всички фенове на Юнайтед *joking*

varvarin86
21.10.2016 00:45

За Арсенал не съм съгласен..!тях си ги знаем...всяка година тръгват добре и накрая нищо...4 място...Тази година голямата битка ще е между Челси,Сити и Юнайтед...

Hitchhiker1902
21.10.2016 00:14

Честита ви победа, колеги! Моу май се примири с мисълта, че и това е вратичка за ШЛ и ще ги научи да играят в четвъртък. *smile*
Един негатив виждам само - Погба изгърмя два от десетте си гола за сезона, току виж не останали за Шити, Челска, Тотнъм и Арсенал... Ама каквото - такова. Честита победа пак и успех в Лондон ви желая!

21.10.2016 00:00

Пестелива игра, много голове. Второто полувреме малко по-добро, но предвид мачовете около ЛЕ - нормално! Честита ни победа!

MaLkO_LuD94
20.10.2016 23:59

Рома за пореден път показаха колко неща(тен отбор са *erm*

Amateur2017
21.10.2016 00:16

Въпросът ми беше риторичен *smile* Ясно беше, че си поредният човек, изгърмял пари на залагания *smile*

MaLkO_LuD94
21.10.2016 00:10

Бих ти отговорил ама не е по темата и ми се карат *cigarette**joking* От 7 мача само те попринцип играя до 4 мача днеска се поулях ама то и 2 да играеш пак един ще те издъни *erm*

Vetrigo177
21.10.2016 00:06

И тебе ли те издъниха

Man7united
20.10.2016 23:58

Рууни осра 2 чисти положения, а Депай си личи че има идеята, но сякаш му трябва повече игрово време да натрупа ритъм и самочувствие.

Daley_Blind
20.10.2016 23:55

Рууни за пореден път показва с отиграванията си, че вече НЕ СТАВА!!!

thereddevil7777
20.10.2016 23:50

Все едно Юнайтед вкараха. Много се радвам за гола на Перси. И публиката е уникална в този момент.

Amateur2017

Браво на Ван Перси! Само и единствено респект и уважение заслужава човека! Стадионът също го отбеляза пдобаващо!

Но така разсъждаваме понеже водим с 4:0 и това не е решаващ гол в мача. Надали щяхме да му се радваме така ако това означаваше, че щяхме да загубим *smile*

Daley_Blind
20.10.2016 23:47

Въпреки че допуснахме гол, поне се радвам, че точно Ван Перси ни вкара гола.*smile*

Amateur2017
20.10.2016 23:37

Депай с подобни отигравания няма да си спечели място в състава.

Wolf1
20.10.2016 23:32

Нека не му правим кефа на тоя индивид, да получава внимание. Може би единственото получено, чрез нашите коментари. Иначе да! Резултатът е дал необходимото самочувствие и играят малко по освободено.

Amateur2017
20.10.2016 23:31

Да, това ми харесва. И то ще го видим за 25 мин., което е добре!

Amateur2017
20.10.2016 23:21

Ама някой хейтър как лепи минуси *smile*

Amateur2017
20.10.2016 23:27

А. дреме ми *smile* Просто ми направи впечалтение как всички фенове на Юнайтед имаме по едно минусче *smile* Иначе второто полувреме показваме прилична игра. Като че ли малко се посъбудихме. Или може би Фенерите решиха и те да поатакуват малко, а не да са се бетонирали в тяхната половина.

20.10.2016 23:20

Гениййййййййй той е просто Гениййййййй.Давай Жозе пълниш ми душата и джоба.

Wolf1
20.10.2016 23:15

Кво нещо е футбола! Преди дни как размазахме Стоук и взехме само точка, а днес - нищо особено, но пък громим! Браво на Лингард!

Amateur2017
20.10.2016 23:14

Ха така! Страхотен гол, наистина! Надявам се някои наши фенове да престанат вече с простотиите, че Лингард не ставал, добре бил за резерва и пр. простотии!

Man7united
20.10.2016 23:12

Джесито много ме кефи, супер активен по терена и красиви голове вкарва, личи си че играе с настроение.

Daley_Blind
20.10.2016 23:11

Лингаааааааааааааааааааааааааард

Amateur2017

И аз видях, че Ибра загряваше, да. Просто споделям какво ми се иска *smile*

Daley_Blind

Мисля си, че Моуриньо ще пусне Ибрахимович, а другата смяна ще е някой между Депай и Рашфорд.

Amateur2017

Баси майката! Още не съм видял гола *smile*

Amateur2017
20.10.2016 23:10

Заслужена почивка за Смолинг! Сега може и да махне Марсиал и да пусне Депай! Водим с 3:0, по дяволите!

Daley_Blind

Рохо влезе на мястото на Смолинг. Интересно!?

Amateur2017

Според мен е почивка. Сега да пусне и Фосу-Менса (маха Байи) и Депай (маха Марсиал) и всичко е точно.

Luxury
20.10.2016 23:05

Мата и Карик са най - добрите на терена! Доволен съм от резултата, но не и от играта. Реално не създадохме едно чисто голово положение. Браво и на балона – два гола за едно полувреме, като втория си беше много хубав!

Amateur2017
20.10.2016 23:02

Аз не мога да кажа, че полувремето беше добро. Мудна, бавна и на доста моменти безидейна игра. Но предвид седемте дена, в които играем три мача, два от които са срещу срещу Пуул и Челси, то не виждам причина за фатализиране. Много ясно, че ще има пестене - все пак, ВЛ е по-важна!

Лингард, Мата и Шоу правят добър мач. Според мен един от тях трябва да е играч на мача. Погба и Дармиан (!!!!!) с прилична игра. Но като цяло - личи си, че не се напъваме ама хич. Гледаме да спечелим с минимални усилия и го правим и то разгромно. Поне това добре.

До коментар [@comment 1932005] от [@user Man7united]:

Виж го мечтателя за сливова, дето се е писал, че я работи, ма не е виждал даже, у фейса в групата на Европо го бае същата помия каквато и тука малките му едва подаващи се над бюрото пръстенца пишат

Daley_Blind
20.10.2016 22:58

Добро първо полувреме, добър резултат - всичко перфектно! Дано през второто полувреме да видим Рашфорд и Депай в игра, а Рууни да излиза още след почивката.

Amateur2017
20.10.2016 22:56

Абе изобщо... И Рууни, и Лингард, и Погба... страхотен гол! Браво! Но Лингард и Погба заформят някакъв много добър тандем. Много се разбират!

Amateur2017
20.10.2016 22:55

Класен гол на Погба! Браво! Рууни в случая също с огромна заслуга!

vlatkyn
20.10.2016 22:54

И за какво беше необходимо съдията да ги бута не разбрах.

ivo_459

Тук си за да дразниш,дузпи си има.

vlatkyn
20.10.2016 22:51

За съдийчестър и парцелона дават те такива дузпи щото са много добри.

Daley_Blind

И двете дузпи си ги имаше, така че не разбирам защо е нужно да хейтвате постоянно, нямате ли друга работа?

MaLkO_LuD94
20.10.2016 22:49

И 2-те дузпи си ги имаше но за мен първата на Погба трябваше да се пребие защото направо си се спря *cigarette*

vlatkyn
20.10.2016 22:48

Перфектни подаръци от съдията нищо ново за съдийчестър обединен.

123321
20.10.2016 22:47

Интересно ми е дали сега Моу пак ще се оплаква от съдиите.*lol**lol* Иначе дузпите не са от най-кристалните, но поне за мен си ги има.

vlatkyn
20.10.2016 22:44

И двете дузпи са като тази на Литекс срещу Левски.

Wolf1
20.10.2016 23:08

Точно безидейна си е! Съпоставям играта на нашия отбор, с тази на Байерн, Барселона, Реал... Да, към днешно време не сме на това ниво, но аз коментирам от позицията на фен на Юнайтед от онова време, когато мачкахме и трепехме наред, и им бяхме достойни конкуренти. Реалностите са други разбира се. Сигурен съм, независимо от отборите изброени от мен, че дори и да водеха срещу Фенерите само с 1,2:0 щяха да са ги размазали от игра. Разбираш ли? Нещо като котка с мишка?

Amateur2017
20.10.2016 23:04

На него това му е целта бе, приятел. Виж му коментарите. Хлапето е свършило с домашните за утре и хайде сега малко да се разтовари с хейтърски коментари.

Man7united

Е чак пък безидеен, вярно е че не убиваме с креативност, но като изключим гола, който не е от дузпа, другите два си бяха чисти голови ситуации с хубави атаки или пасове.

Wolf1
20.10.2016 23:00

Абе като почнете на бялото черно да ми казвате..... Къде няма дузпа бе? Къде? Къде? Опитвай се като пишеш, поне да е безпристрастно. Друг е въпроса, че това 3:0 дойде след поредния безидеен мач. Или поне полувреме. Такива отбори при САФ ги мачкахме с игра и положения. Доволен съм от резултата, но до там.

Man7united
20.10.2016 22:43

Преди да започнете "Съдийчестър" и т.н. чисти дузпи си имаше и в двете ситуации.

Amateur2017
20.10.2016 22:46

Е то ние заради това сме "съдийчестър". Понеже малчовците такива дузпи не признават! Така де... когато са свирени за техният отбор противниковият отбор заслужава и директен червен картон за такова брутално спиране на атака. Но за нас... несъществуващи са!

Amateur2017

АБе и тази беше близка до изпускането!

Amateur2017

Ами не знам... турчина хвана ъгъла при Марсиал и не беше далеч от топката. А Погба нещо доста я завъртя към гредата. Но важното е, че влязоха де. Колкото до възмущението на фена на Реал с ник на играч на Челси от стъпките, муцуните и пр. на Погба - това си е освобождаване на напрежение. Дузпа е! Не е 100% гол. Едно е да изпълняваш дузпа при 3:0 за твоя отбор, друго е при 0:0.

Man7united

Перфектно изпълнени дузпи не знам за какво говориш.

vlatkyn

Мауриньо е гений, но това бяха две несъществуващи дузпи.

Ginekologaa

Хаха то на мач в Англия трябва да има по 50 дузпи всеки мач нали

Amateur2017

И при двата случая ги изблъскаха, приятел. Особено в ситуацията с Марсиал, при такава скорост, и най-малкото бутане има зверски ефект. Дузпите си ги има. Не са от типа да ти влязат в краката и да ти ги счупят, но нарушения си имаше.

Ginekologaa
20.10.2016 22:42

Какви са тези смешни дузпи за ман ю бе още не го е докоснал и пада*lol*

ivo_459
20.10.2016 22:41

70 % от играчите не струват нищо(Това според мен).

Drogba_d
20.10.2016 22:40

Тоя погба Хахахах кви са тия стойки , походки , муцуни се едно е в цирка*lol*

Amateur2017
20.10.2016 22:36

Този мач се конкурира по динамика и интерес съвсем успешно с мача ни със Заря!

Amateur2017
20.10.2016 22:31

Рууни, Рууни.... И чеп за зеле не става от теб вече!

Daley_Blind
20.10.2016 22:39

Споделям мнението ти.

Amateur2017
20.10.2016 22:34

Не мисля, че има все още някой наивник, който да мисли, че в Рууни има все още футбол и че ще се възроди! За най-голямо съжаление - не! Рууни в момента е една огромна тежест за отбора, която получава по 300 000 паунда на седмица! Мисля, че лятото трябва да се разделим с него на всяка цена.

20.10.2016 22:18

Хаха, да. Сигурно не е коментирал от времето на ван Нистелрой и за това така.*joking*

Amateur2017

*lol**lol**lol* Така ли разправя БГ коментатора?

Amateur2017
20.10.2016 22:09

Малеее, да ни освиркват на собствен терен...

Daley_Blind
20.10.2016 21:56

Успех на момчетата! Дано спечелим с хубава игра.

Omen
20.10.2016 21:55

Дано излезе за Юнайтед да се упаричим малко ,жалко за Виляреал ,че не биха ,иначе щеше да е двойно.

selection
20.10.2016 21:39

Дано се получи добър мач, с малко по-атакуващ футбол от Манчестър..

Amateur2017
20.10.2016 21:25

Прекалено "титулярен" състав сме пуснали предвид какъв мач имахме в понеделник и какъв ни предстои в неделя. Но успех на момчетата

Amateur2017
20.10.2016 21:57

Ооо, за това няма съмнение. Толкова пари струват и полчуават като заплати, че трябва да си ги заслужат. В това няма съмнение *smile* Но просто ми се искаше да видим и някои други играчи. Особено Шнадейрлин, Фосу-Менса и Депай. Как ще завърши? Ще ми се да бъде победа *smile* С подобен състав всичко друго освен 3 гола разлика на наш терен в наша полза ще е загуба!

IvailoIlkov
20.10.2016 21:51

За Депай какво мислиш? Аз лично много го харесвам,но нещо в МЮ не му се получава.Дано има шанс да играе и да покаже какво може.

Man7united
20.10.2016 21:46

Рохо е ужасен, добре че не започна.. проваля много атаки и в защита е доста куц.

IvailoIlkov
20.10.2016 21:45

Нищо им няма ,толкова много пари вземат,че са играли един два мача в повече няма да им изсъхнат краката, Ти кажи сега как ще свърши мача *smile*