Юве обърна Удинезе и дръпна с 5 точки на върха (видео)

23:50

Италианският шампион Ювентус увеличи преднината си на върха в класирането на Серия "А", след като записа трудна домакинска победа над Удинезе

Бианконерите трябваше да сътворят пълен обрат срещу зебрите, за да стигнат до трите точки.

Якуб Янкто изненадващо откри резултата в полза на гостите в 30-ата минута. Отговорът на Старата госпожа дойде малко преди края на първото полувреме. С изравнително попадение на Пауло Дибала двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. В самото начало на втората част обаче торинци получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана Дибала, който не сбърка и осигури предимство на своя тим.

До края на мача нов гол не падна и Юве дръпна с 5 точки пред най-близкия си преследвач Рома, който по-рано днес надигра Наполи като гост с 3:1. Старата госпожа води в класирането с 21 точки, а Удинезе заема 17-о място със 7 пункта.

Juventus vs Udinese 2-1 Full Highlights 15.10... by golgolgol1