Арсенал пребори Суонзи, Ман Сити сбърка у дома срещу Евертън (видео)

19:21

Отборът на Арсенал се изкачи на лидерската позиция във Висшата лига след шестата си поредна победа в първенството. На своя "Емиратс" лондончани се наложиха трудно над гостуващия Суонзи с 3:2.

Тио Уолкът даде солиден аванс от два гола за „артилеристите” с попадения в 26-ата и 33-ата минути. До края на първата част Гилфи Сигурдсон върна едно попадение за гостите, разписвайки се в 38-ата минута.

След почивката Месут Йозил отново върна двата гола аванс за лондончани, след като вкара в 57-ата минута след подаване на Алексис Санчес. Крайното 3:2 оформи влезлият като резерва Борха Бастон в 66-ата минута. Домакините доиграха срещата с 10 души, след като в 70-ата минута опорният полузащитник Гранит Джака получи червен картон.

С шестия си пореден успех в първенството Арсенал вече е лидер в подреждането с актив от 19 точки. Със същия актив, но на второ място е Манчестър Сити, следван от Тотнъм с 18 точки, след като днес и двата тима допуснаха грешни стъпки. Суонзи пък остава в зоната на изпадащите – на 18 място, със само 4 точки.

16.10.2016 15:10

Борбата на върха се засилва и другата седмица ще гледаме също интересни сблъсъци *beer*

123321
15.10.2016 22:43

На мен ми е интересно Унуфрито кой ще подкрепя в сряда Сити или Барса?

Ginekologaa
15.10.2016 20:20

Тези суонзи сами се биха като гледам първите 2 гола *lol*

Uigtfri
15.10.2016 20:17

Има мачове, в които късметът просто не е на твоя страна. Отдавна не бях гледал такъв мач като този между Сити и Евертън преди малко. Видях две изпуснати дузпи, една греда и реално мачът можеше да завърши 4:1 за Сити. Никога не съм гледал и толкова обезвреден Евертън, не бих казал слаб, защото съперникът не им позволи да играят. Продължавам да съм на мнението, че Пеп ще спечели титлата, и то с голяма точкова разлика, но ако Сити продължава да пилее дузпи и 100%-ови положения, нищо чудно битката да продължи до последните кръгове. Ако бъдат по-малко концентрирани пред гола, нямат да има проблеми да станат шампиони още през април. Сити демонстрират ненормално добър футбол, но подобни издънки трябва да се избягват, особено когато става въпрос за домакински мач. Може би Гуардиола сбърка със състава, оставяйки резерви Агуеро, Нолито и Сабалета, но ако имаха малко повече шанс щяха да си вземат мача без проблеми. Най-важното за тях е, че въпреки изпуснатите точки, запазиха първото място. В сряда предстои един велик мач, може би ще бъде най-качественият през този сезон в ШЛ. Барса ще играе срещу своя близнак, а завръщането на Пеп в Каталуня придава още по-голяма тръпка преди мача. Очаквам фестивал на футбола. Очаквам двата отбора да пресират по целия терен, да владеят топката, да вкарат голове. През миналия сезон не видяхме такъв сблъсък, но сега един срещу друг се изправят двата най-големи символа на футбола, така че шоуто е гарантирано и ни чакат 90 динамични минути.

kiril_kovachev
16.10.2016 16:29

Обясни ми за боксовата круша Севиля, която 3 пъти поред печели ЛЕ. И на финал победи Ливърпул ,който не е боксува круша в Англия. Ааа или Ливъра не бяха мотивирани и не им се занимаваше с тоя трофей нали *joking**joking*

CFC_H_A_Z_A_R_D
16.10.2016 11:16

Само една малка поправка последните години отборите са 3 а боксовите круши 17.

Amateur2017
16.10.2016 10:59

Ами то и ние това му казвахме тогава. Хайде, не бих казал, че е посредствен играч, но той тогава се пробваше да ни убеждава как това ще е най-класният играч във ВЛ. Ясно е защо... понеже идва от Барса. Абе тотален клоун. Мислех го за по-интелигентен, но след като Моуриньо дойде като наш треньор, тотално му лъсна простотията. Но нищо! Пеп не може да сложи, но Сити може!

CFC_Forever
16.10.2016 10:51

Видяхме го Педро каква класа е - никаква! Посредствен играч и симулант, дошъл от първенство, в което има 2 отбора и 18 боксови круши. За Унуфри - жалко, че неможе да си сложи Пеп Гуардиола във фен зоната...

Amateur2017
16.10.2016 10:31

Последните ти думи от коментара - той е фен на Пеп. Преди време се пробваше да ни обяснява как Педро е някаква световна класа и той дойде ли, Юнайтед започва да играе атрактивно и да вкарва по 100 гола на мач понеже Месията ще дойде при нас. Човечето е толкова пристрастно, че чак дразни на дости моменти. Но и такъва тъпанари ги има, няма как. Само жалко за родителите му, че трябва да гледат какъв изрод са отгледали!

CFC_Forever
16.10.2016 10:23

Последно на кой отбор си фен - Сити или Юнайтед? Питам те, защото по коментарите ти си вижда, че клониш за синята част на Манчестър и най-вече - Гуардиола Велики!

16.10.2016 01:06

Айде малко да се върнеш в РЕАЛността а!!!Значи 1-во Сити не са никакъв близнак на Барса.2-ро Това не ти е Франция където ПСЖ печели първенството още януари или най-късно февруари.3-то Дори да спечелят ВЛ този сезон ме съмнява разликата да е повече от 3,4 точки.4-то Не показват чааак толкова доминантна игра това не ти е Байерн,Барса или Реал.5-то Миналогодишния ШАМПИОН на Англия доказа,че невъзможни неща няма.Така,че си гледай Барселона с невероятното трио и си трай!!!