Зенит стъпи на криво срещу Насионал Мадейра

06:57
Зенит загуби гостуването си на португалския Насионал Мадейра с 3:4 в първи плейофен мач между двата тима за влизане в групите на Лига Европа.

Отборът от Санкт Петербург, който през сезон 2007-08 триумфира с Купата на УЕФА, можеше да претърпи и по-тежко поражение, но с гол в края на двубоя все пак успя да запази големи шансове за класиране напред.

Луис Алберто в 30-а и Аурелио в 37-а минута дадоха преднина от 2:0 на домакините. Игор Семшов върна едно попадение за гостите в 42-а, но Насионал отново възстанови аванса си от два гола в 53-а минута, когато Родриго Силва вкара за 3:1. Две минути по-късно Семшов намали на 2:3, но Рубен Микаел в 73-а вкара четвърто попадение за своите.

Фатих Теке в 90-а минута на срещата върна още един гол за Зенит и оформи крайното 4:3.